27.02.2018 r.                                                  www.naszkostrzyn.pl

Wieści z działalności MUKS „PS” w Kostrzynie nad Odrą.

 

A. Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze.

 

 

 

                 7 lutego 2018 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Przyjaciół Sportu” w Kostrzynie nad Odrą. Podsumowało Ono czteroletnią kadencję/ 2013 - 2017/ działalności stowarzyszenia.

 

 Na zebraniu wybrano władze statutowe i nakreślono plan działania na następne cztery lata.

 

        Po raz kolejny p. Tomasz Zieliński został wybrany Prezesem MUKS “PS”.

 

                                                                                                                  Gratulujemy.

 

 

 

            Skład Zarządu MUKS "PS":

 

Prezes MUKS "PS"              - p. Tomasz Zieliński,

 

Wiceprezes MUKS "PS"      - p. Stanisław Gorzelak,

 

Sekretarz     MUKS "PS"     -p. Joanna Gorzelak- Lechowicz,

 

Członek Zarządu                  - p. Katarzyna Jaszcz,

 

Członek Zarządu                  - p. Marta Gronczakiewicz,

 

Członek Zarządu                  - p. Mirosław Guzik.

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

B. Prośba do sympatyków sportu.

 

Międzyszkolny Uczniowski                                              Kostrzyn nad Odrą, 24.02.2018 r.                      Klub Sportowy "Przyjaciół Sportu"                                                                                                           66-470 Kostrzyn nad Odrą, ul. Banaszaka 1                                                         

 

                          SZANOWNI SYMPATYCY SPORTU.

 

                         Zawodniczki, rodzice, opiekunowie prawni, trenerzy i sympatycy MUKS "PS"  w Kostrzynie nad Odrą zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie rzeczowe  i finansowe działalności naszego klubu. Klub powstały 17 grudnia 2013 roku działa jako stowarzyszenie. Terenem działania jest miasto/gmina/ Kostrzyn nad Odrą. Siedzibą klubu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.
                Celem klubu jest planowanie i organizowanie życia sportowego głównie wśród dziewcząt, oraz chłopców, rodziców, opiekunów prawnych, trenerów i sympatyków              w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz o pomoc organizacyjną                   i materialną rodziców oraz sympatyków Klubu.
                    Statutowe cele realizujemy poprzez angażowanie wszystkich do różnorodnych form  aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności
i zainteresowań sportowych oraz uczestniczenie w imprezach organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.  Współdziałamy w organizowaniu zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
              Nasze stowarzyszenie nastawione jest na kształtowanie pozytywnych cech charakteru  i osobowości. Bo " Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowane".
             Klub realizuje swoje zadania statutowe we współdziałaniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą, Radą Szkoły, Burmistrzem Miasta Kostrzyn nad Odrą, Radą Miasta Kostrzyn nad Odrą i klubami sportowymi. Klub opiera swoją działalność głównie na społecznej pracy swoich członków i działaczy oraz pomocy rodziców i uczennic.
             Składamy serdeczne podziękowania, wyrazy wdzięczności i szacunku  wszystkim sponsorom, darczyńcom, instytucjom oraz osobom prywatnym.
                               DAROWIZNY PROSIMY KIEROWAĆ NA KONTO:
GBS Barlinek  Oddział Kostrzyn nad Odrą, Numer 57 8355 0009 0059 7744 2000 0001                Oprócz wpłat na konto Stowarzyszenia prosimy
o przekazanie 1%
swego podatku dla:                                  Fundacja Sportowcy Dzieciom
                                                            Organizacja Pożytku Publicznego(OPP)
                                                               
KRS 0000457030
                                                    90-365 Łódź , ul. Tymienieckiego 16g/u3                                              a w PIT, w polu 133 - Cel szczegółowy 1%   MUKS PS (413 )

 

                                 Tomasz Zieliński                                                        Stanisław Gorzelak

 


                                Prezes MUKS" PS"                                               Wiceprezes MUKS" PS"

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

c. Obóz szkoleniowy w Głuchołazach.

 

 

 

 

 

            W dniach 17-24 lutego 2018 roku grupa 20 zawodniczek pod fachową opieką trenerów p. Stanisława Gorzelaka i p. Tomasza Zielińskiego przebywała w Głuchołazach na obozie szkoleniowym. To był kolejny wyjazd w okresie ferii zimowych do bardzo gościnnego kompleksu  „Banderoza”. Nasze zawodniczki i trenerzy mieli do dyspozycji bardzo rozbudowaną i profesjonalną  bazę sportowo -wypoczynkową.

 

            Dziewczęta i trenerzy realizowali zaplanowany program szkoleniowy. Drużyny MUKS „PS” w pięknej  sali sportowej / w tak zwanym balonie/, w trzech meczach sparingowych     z drużynami chłopców mogły sprawdzić swoje umiejętności.

 

            W obozie uczestniczyły: Marta Bekisz, Dominika Czyżewska, Amelia Dąbrowska, Weronika Dziechciarz, Emilia Gwizdoń, Natalia Ilkowa, Krystyna Kecman, Alicja Mycyk, Hanna Nowakowska, Dominika Nowak, Aleksandra Osolińska, Kornelia Piątek, Bianka Raduj, Iga Strzelczak, Laura Urman, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Justyna Wit, Martyna Zielińska, Zuzanna Zielińska.

 

Zachęcam do odwiedzania stron : www.muks-ps.jimdo.com

 

       www.facebook.pl/MUKSKostrzyn

 

 

 

                                     Ze sportowym pozdrowieniem                        

                                             Guzik Mirosław

 

 

 

4.07.2017 r.                                                  www.naszkostrzyn.pl

Z przytupem zakończenie sezonu w MUKS „PS”.

 

I. 24 czerwca 2017 r. Wyjazd do Berlina.

 

            Przewodniczący 1.Frauen Fussball Verein Spandau z Berlina, p. Dirk Hovenstein zaprosił naszą drużynę młodziczek/ do lat 13/ i trenerów na ich sportowe podsumowanie sezonu piłkarskiego. Odbyło się ono w konwencji pikniku rodzinnego. Działacze klubu 1.FFV Spandau, piłkarki i ich rodzice/opiekunowie przygotowali wiele atrakcji.

 

            Jednym ze sportowych elementów święta piłkarskiego był  towarzyski mecz młodziczek. Trenerzy drużyn, pani Uta Havenstein i pan Stanisław Gorzelak umówili się, że na połowie boiska piłkarskiego spotkanie zostanie rozegrane w systemie 7 + 1 i dwa razy po 30 minut ze zmianami powrotnymi.

 

            Przed rozpoczęciem meczu odbyła się miła uroczystość. Nasze dziewczęta zostały obdarowane prezentami ze strony niemieckiego klubu. Natomiast nasze młodziczki          i p. Stanisław Gorzelak wręczyli każdej zawodniczce oraz ich trenerom torebki z materiałami  informacyjnymi o  naszym mieście przygotowane przez Biuro Promocji Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą. Serdeczne dziękujemy !!!

 

 Dla wielu dziewcząt z naszej drużyny taki sposób rozegrania meczu okazał się czymś nowym. Do tego boisko miało sztuczną nawierzchnię. W pierwszych 15 minutach meczu zespół niemiecki dominował i tylko dzięki bardzo dobrej postawie bramkarki Bianki Raduj i uważnej grze w obronie wynik był bezbramkowy. Gdy piłkarki  MUKS „PS” obeznały się już z szerokością i nawierzchnią boiska to pokazały, że umieją grać i strzeliły trzy bramki nie tracąc żadnej.

 

            Pierwszą, historyczną, „zagraniczną” bramkę zdobyła Wiktoria Kardzis. Drugą bramkę strzeliła Wiktoria Wieczorek a trzecią Justyna Wit. Po przerwie nasz trener dokonał zmiany taktyczne. Między innymi w II połowie w bramce zagrała Wiktoria Wieczorek a Bianka Raduj w polu. I to ona ustaliła wynik meczu na 4 : 0 dla MUKS „PS”.

 

Oprócz wyżej wymienionych dziewcząt w pierwszym, oficjalnym meczu za granicą zagrały Weronika Wieczorek, Kornelia Piątek, Amelia Dąbrowska, Iga Strzelczak, Dajana Bielas, Oliwia Jerzyńska, Marta Bekisz.

 

            Z ciekawą propozycją uatrakcyjnienia podsumowania sezonu niemieckiej drużyny wystąpili trenerzy 1 FFV Spandau. Zaproponowali oni naszym dziewczętom i trenerowi by rozegrać „miniturniej drużyn mieszanych”. Polegało to na tym, że utworzono trzy, wspólne polsko – niemieckie drużyny. Oczywiście po posiłku i po odpowiednim odpoczynku dziewczęta przystąpiły do gier. W czasie gry znikała bariera językowa. Nikt nie liczył bramek. Ciekawości, wesołości było co nie miara. Kolejna dla nas nowość okazała się interesującym doświadczeniem.

 

W związku z tym, że w niemieckim klubie trenują i grają dziewczęta oraz kobiety różnych narodowości / Niemki, Polki, Turczynki, Angielki, Wenezuelki itd. / to podczas poczęstunku mogliśmy spróbować specjałów kuchni różnych narodów. Dania zostały przygotowane przez rodziców czy też opiekunów zawodniczek 1.FFV Spandau.

 

Do Kostrzyna nad Odrą wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bardzo zadowoleni. Zostaliśmy serdecznie ugoszczeni, nawiązaliśmy wiele kontaktów i znajomości. Poznaliśmy trochę wielkiego miasta i osiągnęliśmy niespodziewany sukces sportowy.

 

            Zawodniczki i Zarząd MUKS „PS” składają  serdeczne podziękowania panu Krystianowi Rusiniakowi / naszemu rodakowi z Berlina/, że wielce przyczynił się do  naszego wyjazdu  i sportowego pobytu w stolicy Niemiec. Specjalne podziękowania należą się p. Justynie Raduj  i p. Markowi Bekiszowi, że świetnie wykazali się jako opiekunowie i tłumacze naszej ekipy.

 

II. 25 czerwca 2017 r. Międzychód Cup.

 

 

 

            Wieści o coraz lepszej grze dziewcząt z naszego klubu „docierają” do coraz większego grona osób interesujących się sportem. Nasze drużyny są zapraszane na różne imprezy piłkarskie czy też rekreacyjno – sportowe. Już wiele tygodni temu, na okres 23 - 25 czerwca 2017 roku mieliśmy wiele zaproszeń. Trenerzy mają niekiedy ból głowy gdzie pojechać. Sztab szkoleniowy klubu postanowił, że w dniu 25 czerwca 2017 r. drużyna młodziczek i drużyna juniorek młodszych udadzą się na turniej Międzychód Cup.

 

            Późny powrót z wyjazdu do Berlina nie okazał się przeszkodą dla naszych młodziczek by zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej. Wygrana  12 : 0 z AP Wartą Girls Międzychód, wygrana 6 : 1 z Błękitnymi Wronki, wygrana 5 : 2 z Błękitnymi Stargard  mówią same za siebie. Królową strzelczyń została Wiktoria Wieczorek, która zdobyła 11 bramek.

 

Na sukces drużyny zapracowały Dajana Bielas, Paula Potomska, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Iga Strzelczak, Marta Bekisz, Nadia Rzepa.

 

                Gra drużyny juniorek młodszych jest coraz lepsza i niekiedy, i ona też osiąga jakiś medalowy sukces. Tak stało się i tym razem.  Wygrana 1 : 0 z Sokołem Pniewy, wygrana  1 : 0 z AP Wartą Girls Miedzychód, wygrana 1 : 0 z Wartą Śrem, bezbramkowy remis z Błękitnymi Stargard, przegrana 0 : 1  z MAKS Football Stare Kurowo i przegrana 0 : 1 z Juna - Trans Stare Oborzyska złożyły się na zajęcie trzeciego  miejsca w turnieju. A taki wynik to dla wielu dziewcząt spory sukces. Owszem i trenerzy byli też zadowoleni.

 

                Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji  to zasługa Dominiki Czyżewskiej, Aleksandry Matkowskiej, Wiktorii Ratajczak, Julii Szczudlińskiej, Justyny Wit, Pauli Patrzykąt, Klaudii Zielonki, Kornelii Piątek, Martyny Zielińskiej, Bianki Raduj.

 

                Po osiągnięciu takich sukcesów, powrót do domu przebiegał w bardzo wesołej atmosferze. To bardzo dobrze, że w tak optymistycznym nastroju skończył się  sezon. Trenerzy są przekonani, że na pierwszym, jeszcze wakacyjnym treningu w dniu 8 sierpnia 2017 r. frekwencja będzie duża.    

 

 

 

 

 

III. 30.06.02017 r. w sali MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą  p. Andrzeja Kunta, któremu towarzyszyli Przewodniczący Rady Miasta p. Marek Tatarewicz, Wiceburmistrz Miasta p. Zbigniew Biedulski i pracownice Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki  w spotkaniu z najlepszymi młodymi sportowcami z wszystkich klubów naszego miasta. Wśród nagrodzonych okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi znalazła się  drużyna MUKS „PS”, która grała w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek w Wałczu. Naszą  reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Kornelia Piątek, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Marta Bekisz, Nadia Rzepa, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Oliwia Jerzyńska, Dajana Bielas, Aleksandra Wągiel, Wiktoria Piniewska. W imieniu Bianki Raduj wyszedł jej dziadek p. Czesław Dobrzański.

 

 

 

Zachęcam do wejścia na strony : www.muks-ps.jimdo.com

 

       www.facebook.pl/MUKSKostrzyn                                                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem

 

                                                    Guzik Mirosław

 

8.06.2017 r. www.naszkostrzyn.pl       30.06.2017 r. Samorządny

         Kostrzyn  3/2017 czerwiec  strona 19

Turniej GOZPN Mini Euro 2017  w dniach 2 – 4.06.2017 r.  Gorzów Wlkp.

 

Niedługo w naszym kraju odbędą się Mistrzostwa Europy U-21. Z tej to okazji Gorzowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej  w Gorzowie Wielkopolskim zorganizował  Mini Mistrzostwa Europy.

 

 W dniu 2 czerwca 2017 r. na boiskach w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Olimpijskiej  spotkało się w eliminacjach 21 zespołów chłopięcych  U - 11 i trzy zespoły dziewczęce, w tym nasz. Drużyny podzielono na sześć grup po cztery zespoły.

 

        W rozgrywkach   grupowych drużyna  MUKS "PS" uzyskała  wyniki:           

 MUKS "PS" - Progres II  Gorzów Wlkp.         0 : 0                                   MUKS "PS" - Warta Gorzów Wlkp.                  2 : 0                                      MUKS "PS" - Chemik Gorzów Wlkp.               1 : 1

 

3.06.2017 r. rozegrano II część turnieju, w którym zagrało 12 najlepszych drużyn. Przed  turniejem odbyło się losowanie jaki zespół będzie reprezentował kraj uczestniczący w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U - 21 i nasze dziewczęta dowiedziały się, że  mają zagrać jako Hiszpania. W meczach  II etapu rozgrywek nasza drużyna zagrała nadspodziewanie bardzo dobrze. Wygrała trzy mecze, zdobywając 7  bramek, nie tracąc żadnej.

 

                Wyniki drużyny MUKS"PS":                                                                MUKS "PS"/ Hiszpania - TKKF Stilon/ Macedonia     3:0                              MUKS "PS"/ Hiszpania - Progres II/Portugalia             2 : 0                           MUKS "PS"/ Hiszpania - Skwierzyna /Serbia                1 : 0

 

Dnia 4 czerwca 2017 r. cztery najlepsze zespoły rozegrały mecze półfinałowe i finałowe. Dziewczęta z MUKS „PS”  w  pierwszym półfinale przegrały z chłopcami z drużyny   Łucznik Strzelce Krajeńskie  0 : 2.  W meczu o III miejsce z chłopcami ze  Stilonu  Gorzów Wlkp. przegrały  1 : 3. A więc nasze dziewczęta zajęły ostatecznie IV miejsce. Z ich postawy możemy być dumni. Końcowy bilans to cztery zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Punkty 14 : 6. Bramki 10 : 6. Wyprzedziły wiele zespołów chłopięcych i były najlepsze wśród zespołów dziewczęcych.

 

W meczach zagrały: Kośla Irmina, Marta Bekisz, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Kornelia Piątek, Agata Buda, Bianka Raduj, Wiktoria Wieczorek, Paula Potomska.

 

            Trenerami i opiekunami byli pan Stanisław Gorzelak i pan Tomasz Zieliński.

 

 

Zachęcam do odwiedzanie stron:

 

www.muks-ps.jimdo.com

 

www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

 

 

 

                                               Ze sportowym pozdrowieniem             Mirosław Guzik

 

 

25.05.2017 r.                                               www.naszkostrzyn.pl   

Po raz kolejny mój artykuł o działalności stowarzyszenia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Przyjaciół Sportu” jak mantra powinien zacząć się od stwierdzenia „dawno do Was nie pisałem”. Poprzedni mój tekst został opublikowany  12 marca 2017 roku. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że  przez minione trzy  miesiące w życiu naszego klubu jednak działo się wiele.  Dziewczęta z różnych kategorii wiekowych pilnie trenowały. Trenerzy mogli swobodnie wybierać zawodniczki grające w wielu turniejach, ligach, meczach kontrolnych. Sześć dziewcząt regularnie gra w kadrze młodziczek województwa lubuskiego.

 

                Sympatyków sportu pragnę poinformować o ważniejszych wydarzeniach:

 

- 26.03.2017 r. /   - 29.03.2017 r      -  III i IV Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Myśliborzu i w Gorzowie Wlkp. ustalił ostateczną klasyfikację na poziomie naszego województwa. Młodziczki  MUKS „PS” ponownie zajęły II miejsce i dzięki temu mogły zagrać w dalszej edycji w Wałczu, w dniu  19.04.2017 r. mecze ćwierćfinałowe  Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski   Młodziczek. Tym razem rywalizowały z drużynami UKS Krobia/ województwo wielkopolskie/, UKS Malbork /województwo pomorskie/, UKS Wałcz / województwo zachodniopomorskie/.

 

            Niestety i tym razem nie udało się awansować do kolejnego etapu rozgrywek.            W turnieju zagrały: Marta Bekisz, Dajana Bielas, Oliwiw Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Wiktoria Piniewska, Kornelia Piątek, Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Aleksandra Wągiel, Justyna Wit.

 

 

 

Od  wielu lat dziewczęta MUKS „PS” – U-12 uczestniczą w Lidze Orlika grając z drużynami chłopców. Wzorem poprzednich lat w obecnej edycji  mogą sprawdzić swoje umiejętności  w konfrontacji z drużynami U-10. Obecnie grają z drużynami: Zorza Kowalów, Smogórzanka Smogóry, Zieloni Lubiechnia, UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą, UKS D. Dudka Kostrzyn nad Odrą.

 

                W I  turnieju, w Kostrzynie nad Odrą, w dniu 23.04.2017 r. dziewczęta z MUKS „PS” zagrały w składzie: Marta Bekisz, Dajana Bielas, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Wiktoria Piniewska, Kornelia Piątek, Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa,  Aleksandra Wągiel.

 

Mimo, że w  nie mogły zagrać Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Justyna Wit   i Kornelia Piątek to pozostałe zawodniczki  spisały się całkiem dobrze. Trzy mecze wygrały, a dwa przegrały.

 

 

 

                                                           Wyniki naszej drużyny:

 

                                                 MUKS „PS”  -  Zorza Kowalów                               5  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  Smogórzanka Smogóry              1  :  3

 

                                        MUKS „PS”  -  Zieloni Lubiechnia                       1  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS „Czwórka”                            2  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS D.Dudka                                0  :  6

 

 

 

W II turnieju rozegranym 29.04.2017 r. w Kostrzynie nad Odrą drużyna MUKS „PS”  grała w następującym składzie: Marta Bekisz, Dajana Bielas, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Wiktoria Piniewska, Kornelia Piątek, Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa,  Aleksandra Wągiel, Iga Strzelczak, Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek.

 

                                                                              Wyniki nasze drużyny:

 

                                            

 

                                             MUKS „PS”  -  Zorza Kowalów                   3  :  0 / walkower/

 

                                        MUKS „PS”  -  Smogórzanka Smogóry      1  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  Zieloni Lubiechnia            3  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS „Czwórka”                 1  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS D.Dudka                                1  :  2

 

 

 

Zawody sędziował sędzia Lubuskiego Związku Piłki Nożnej p. Zbigniew Nowak.

 

W tym dniu poznaliśmy pana Kurasika Zenona z Żubrowa koło Sulęcina, który ma przebogatą kolekcję pamiątek piłkarskich , np.: proporczyki klubów, federacji i literatury sportowej, głównie dotyczącej piłki nożnej.

 

 

 

W III Turnieju Orlika w dniu 7.05.2017 r. rozegranym w Smogórach  zagrały: Marta Bekisz, Dajana Bielas, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Wiktoria Piniewska, Kornelia Piątek, Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa,  Aleksandra Wągiel, Iga Strzelczak, Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek.

 

                                                                 Wyniki naszej drużyny:

 

 

 

                                          MUKS „PS”  -  Zorza Kowalów                           2  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  Smogórzanka Smogóry               0  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  Zieloni Lubiechnia                        1  :  0

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS „Czwórka”                             2  :  1

 

                                        MUKS „PS”  -  UKS D.Dudka                                 1  :  3

 

 

 

           W dniu 13.05.2017 r. w Kostrzynie nad Odrą odbył się  IV Turniej Orlika Grupy V.      W turnieju zagrały: Marta Bekisz, Dajana Bielas, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Kornelia Piątek, Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa,  Aleksandra Wągiel, Iga Strzelczak, Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek. Po dłuższej przerwie do drużyny wróciła Irmina Kośla.

 

  Zawody prowadzili sędziowie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej p. Romuald  Diakowicz ze Słubic  i p. Chełpa Radosław z Kostrzyna Nad Odrą.

 

 

 

Wyniki naszej drużyny :                                                                                                                        

                      MUKS „PS”  -  Zorza Kowalów                                  5  :  0

 

                                         MUKS „PS”  -  Smogórzanka Smogóry                   0  :  0

 

                MUKS „PS”  -  Zieloni Lubiechnia                           2  : 0

                MUKS „PS”  -  UKS „Czwórka”                                  0  :  1

                MUKS „PS”  -  UKS D.Dudka                                        0  :  3

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 20.05.2017 r. Lubiechnia gościła uczestników V Turnieju Orlika Grupy V.

 

 W zawodach zagrały: Marta Bekisz, Oliwia Jerzyńska, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Kornelia Piątek, Bianka Raduj, Nadia Rzepa, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Irmina Kośla.

 

 

 

Wyniki naszej drużyny:                                                                                                                                

 

 

 

                                MUKS „PS”  -  Zorza Kowalów                       3  :  0

 

                                MUKS „PS”  -  Smogórzanka Smogóry         0  :  0

 

                                MUKS „PS”  -  Zieloni Lubiechnia                  1  :  0

 

                                 MUKS „PS”  -  UKS „Czwórka”                       2 :  1

 

                                MUKS „PS”  -  UKS D.Dudka                            0  :  3

 

 

 

W minionych trzech miesiącach dziewczęta z MUKS „PS” grały ponadto w różnych zawodach. Wcześniej wspomniałem, że sześć dziewcząt regularnie gra w kadrze młodziczek województwa lubuskiego. Trenerzy, panowie Stanisław Gorzelak i Tomasz Zieliński są zadowoleni, że  Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Bianka Raduj, Iga Strzelczak, Justyna Wit ogrywają się w meczach rangi ogólnopolskiej. 26 kwietnia 2017 r. zagrały w Koninie przeciwko drużynie Wielkopolska, a 14 maja 2017 r. zagrały w Gorzowie Wlkp. przeciwko drużynie Zachodniopomorskie. Na pewno niedługo zagrają w meczach seniorskiej III Ligi Kobiet.

 

 

 

13 maja 2017 r. w Kostrzynie nad Odrą odbyło się spotkanie III Ligi Kobiet MUKS „PS” – MLKS Budowlani Lubsko. Mecz „miał  odpowiedzieć”  czy po zimowo – wiosennym okresie przygotowawczym nowy skład drużyny poradzi sobie w meczach rundy rewanżowej.

 

Trener  p. Stanisław Gorzelak do gry wyznaczył następujące zawodniczki:

 

Izabela Cisek / bramkarz/, Marta Gronczakiewicz /kapitan/, Dominika Czyżewska, Klaudia Zielonka / debiutantka/, Martyna Grala, Martyna Zielińska, Karolina Pliś /debiutantka/, Wiktoria Ratajczak, Wiktoria Kwak, Paula Patrzykąt / debiutantka/, Patrycja Lipka, Julia Szczudlińska, Aleksandra Osolińska, Aleksandra Matkowska, Kornelia Piątek, Karolina Tomaszewska.

 

            Wygrana 4 : 1 naszej drużyny było dużym zaskoczeniem. Tym bardziej, że w Lubsku kostrzyńska drużyna przegrała 6 : 0. Bardzo udany debiut w drużynie zaliczyły Karolina Pliś / dwie bramki   i dwie asysty/, Paula Patrzykąt / jedna bramka/. Patrycja Lipka, która weszła na boisko w II połowie zaliczyła dwie asysty. W ocenie trenerów naszego stowarzyszenia i wielu kibiców  stwierdzono , że nasze zawodniczki wygrały zasłużenie.

 

Po meczu odbyła się miła uroczystość. W wewnątrzklubowym plebiscycie na najlepszą piłkarkę w 2017 r. została uznana Patrycja Lipka i ona otrzymała naszego Super Championa. Ponadto panu Damianowi Wiszniewskiemu wręczono Super Championa za pracę na rzecz stowarzyszenia.

 

17.05.2017 r.  Szczecin. Sportowe obchody 70 lecia  Szkoły Podstawowej Nr 18. W poprzednich latach SP 18 organizowała piłkarski memoriał imienia Luizy Lis.                 W obecnym roku szkoła obchodzi 70 lecie istnienia i zmieniono formułę turnieju piłkarskiego. Trener p. Stanisław Gorzelak do Szczecina zabrał Wiktorię Kardzis, Patrycję Kardzis, Oliwię Jerzyńska, Agatę Budę. Drużyna została uzupełniona dwoma zawodniczkami z MUKS Stilon Gorzów Wlkp. Nasza drużyna zajęła IV miejsce.

 

Zawodniczki MUKS „PS”, uczennice kostrzyńskich szkół podstawowych biorą udział w zawodach firmowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Niedawno, bo 17 maja 2017 r.  w Bogdańcu zagrały w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży. Drużyna piłki nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 4 oparta na naszych zawodniczkach/Paula Potomska, Bianka Raduj, Nadia Rzepa, Iga Strzelczak, Irmina Kośla/ spisała się dobrze, a drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 oparta również na naszych zawodniczkach/ Aleksandra Wągiel, Kornelia Piątek, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Marta Bekisz/ spisała się  bardzo dobrze, gdyż wygrała turniej i pojedzie na zawody wojewódzkie.

 

            Współpraca z nauczycielkami wychowania fizycznego, p. Krystyną Srokowską i p. Klaudią Kobydecką  układa nam się coraz lepiej. A współpraca z nauczycielami wychowania fizycznego p. Sylwestrem Sadowskim i p. Adamem Bogdańskim układa się bardzo  dobrze.

 

Na początku roku szkolnego 2016/2017 pan Adam Bogdański  na spotkaniu z naszymi trenerami omówił formy współpracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki jego zaangażowaniu wiele dziewczynek z klas I-III zaczęło trenować w naszym klubie. Zaprosił nas do uczestnictwa w programie Woomen’s Football UEFA realizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Pan Sylwester Sadowski od stycznia 2017 r. realizuje roczny projekt Szkolny Klub Sportowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki a koordynowany przez Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska. Dotyczy on usportowienia dzieci w dziedzinie piłki nożnej. Treningi  dziewcząt w Szkole Podstawowej Nr 2 odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku Orlik. W zajęciach uczestniczy  do 25 dziewczynek.

 

 

 

                           Nasz „ Super Champion”  pan Damian Wiszniewski  zorganizował trzydniową wycieczkę do Warszawy, która odbyła się od 30 kwietnia  do 2 maja 2017 r. Głównym  punktem programu był mecz finałowy Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań. Uczestnikami były dziewczynki  z MUKS „PS” i dziewczynki oraz chłopcy z UKS D.Dudka.

 

 W ramach programu wycieczki dzieci i ich opiekunowie p. Stanisław Gorzelak oraz p. Damian Wiszniewski  z przewodnikiem zwiedzali Warszawę, byli na seansach w Centrum Nauki Kopernik, w Planetarium, zwiedzili budynek Sejmu, spacerowali po ZOO , oglądali też mecz Legia Warszawa – Wisła Kraków. „Zaliczyli” też i inne atrakcje.

 

 

 

Mam nadzieję, że po lekturze powyższego tekstu czytelnicy/ internauci uzmysłowią sobie, że „uprawianie” sportu to nie tylko treningi, zawody, ligi, punktacja i lokata w tabeli. Sport to coś więcej. To również wychowanie, poznawanie, kształcenie. To spełnianie marzeń.

 

 

 

Zachęcam do odwiedzanie stron:

 

www.muks-ps.jimdo.com

 

www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

 

 

 

                                               Ze sportowym pozdrowieniem             Mirosław Guzik

 

12.03.2017 r.                                    www.naszkostrzyn.pl

Podsumowania w MUKS PS

 

 

muksPo raz kolejny mój artykuł o działalności stowarzyszenia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Przyjaciół Sportu” jak mantra powinien zacząć się od stwierdzenia „dawno do Was nie pisałem”. Poprzedni mój tekst został opublikowany 23.12. 2016 roku. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że od przez minione dwa miesiące w życiu naszego klubu jednak wiele działo się. Poziom wytrenowania sprawdzano w następujących turniejach:

 

muks

 

muks

 

14 stycznia 2017 r. Kostrzyn nad Odrą. Towarzyski Turniej Halowy.

 


Od trzeciego stycznia 2017 roku drużyny zawodniczek MUKS „PS” przygotowujące się do nowego sezonu w dniu 14 stycznia 2017 roku rozegrały mecze towarzyskie z dwoma drużynami MUKS Stilon Gorzów Wlkp. Z naszej strony wystąpiła drużyna młodziczek, drużyna gimnazjalistek i drużyna juniorek. Spotkania rozegrano systemem „każdy z każdym”.

 

Wyniki meczów naszych drużyn:
Juniorki Kostrzyn nad Odrą - Gimnazjum Kostrzyn nad Odrą 2 - 0

 

Juniorki Kostrzyn nad Odrą - Młodziczki Kostrzyn nad Odrą 0 - 1

 

Gimnazjum Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” II Gorzów Wlkp. 0 - 2

 

Młodziczki Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” I Gorzów Wlkp. 1 - 0

 

Juniorki Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” II Gorzów Wlkp. 2 - 0

 

Gimnazjum Kostrzyn nad Odrą - Młodziczki Kostrzyn nad Odrą 1 - 0

 

Juniorki Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. 2 - 3

 

Młodziczki Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. 2 - 1

 

Gimnazjum Kostrzyn nad Odrą - MUKS „Stilon” II Gorzów Wlkp. 2 - 3

 

MUKS „Stilon” I Gorzów Wlkp. - MUKS „Stilon” II Gorzów Wlkp. 3 - 0

 

Klasyfikacja końcowa:

 

 1. Młodziczki Kostrzyn nad Odrą
 2. MUKS Stilon I Gorzów Wlkp.
 3. Juniorki Kostrzyn nad Odrą
 4. MUKS Stilon II Gorzów Wlkp.
 5. Gimnazjum Kostrzyn nad Odrą.

 

Kadra trenerska i opiekuńcza: p. Stanisław Gorzelak i p. Tomasz Zieliński.

 

Składy naszych drużyn:
Młodziczki: Bianka Raduj, Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Iga Strzelczak, Patrycja Kardzis.
Juniorki: Daria Pietraszko, Dominika Czyżewska, Wiktoria Kwak, Martyna Grala, Lipka Patrycja, Wiktoria Ratajczak.
Gimnazjalistki: Daria Pietraszko, Martyna Zielińska, Nadia Rzepa, Jula Szczudlińska, Anna Sztenhauzer, Karolina Tomaszewska.

 

W godzinach popołudniowych drużyny żaczek i orliczek MUKS „PS” rozegrały mecze towarzyskie z rówieśniczkami z MUKS „Stilon” Gorzów Wielkopolski.

 


21.01.2017 r. Bogdaniec. Towarzyski Turniej Halowy.

 


Piłkarki MUKS „PS” kolejny raz sprawdzają swoje umiejętności metodą uczestniczenia w turniejach. Tym razem trzy drużyny żaczek i orliczek oraz drużyna młodziczek, drużyna gimnazjalistek, drużyna juniorek udały się do Bogdańca by tam rywalizować z drużynami MUKS „Stilon” Gorzów Wielkopolski.
Opiekunem wszystkich naszych drużyn był p. Tomasz Zieliński.

 

muks

 

muks

 


Klasyfikacja w kategorii żaczek i orliczek:

 

 1. MUKS Stilon Gorzów Wlkp.
 2. MUKS „PS” III
 3. MUKS „PS” II
 4. MUKS „PS” IV

 

Skład MUKS „PS” I : Laura Urman, uznana za najlepszą zawodniczkę drużyny, Natalia Filipkowska, Kinga Mikulec, Amelia Dąbrowska, Lena Buraczewska, Oktawia Mularska.
Skład MUKS „PS” II : Wiktoria Kardzis, uznana za najlepszą zawodniczkę drużyny, Emilia Gwizdon, Martyna Lewandowska, Natalia Ilkowa.
Skład MUKS „PS” III : Dajana Bielas, uznana za najlepszą zawodniczkę drużyny, Krystyna Kecman, Gabriela Milej, Julia Michałowska.

 


 

W godzinach popołudniowych drużyny nastolatek rywalizowały w podobnej formule co 14 stycznia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.
Juniorki, które zajęły II miejsce zagrały w następującym składzie: Dominika Czyżewska, Martyna Grala, Wiktoria Ratajczak, Aleksandra Matkowska, Nadia Rzepa.
Gimnazjalistki, które zajęły V miejsce rozgrywały mecze w następującym składzie: Martyna Zielińska, uznana za najlepszą zawodniczkę drużyn kostrzyńskich, Aleksandra Osolińska, Anna Sztenhauzer, Julia Szczudlińska, Wiktoria Pulkowska.
Młodziczki, które zajęły III miejsce wystąpiły w następującym składzie: Bianka Raduj, uznana za najlepszą bramkarkę całego turnieju, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Iga Strzelczak, Kornelia Piątek, Patrycja Kardzis.
Turniej wygrała drużyna MUKS „Stilon” Gorzów Wielkopolski.

 


 

 

 

28.01.2017 r. Lubsko. Turniej Juniorek.

 


Z dużymi nadziejami na turniej do Lubska pod opieką Stanisława Gorzelaka udały się następujące zawodniczki: Daria Pietraszko/bramkarka/, Patrycja Lipka, Dominika Czyżewska, Marta Gronczakiewicz, Martyna Grala, Wiktoria Ratajczak. Bowiem w ubiegłym roku nasze dziewczęta zajęły II miejsce. W zawodach zagrało siedem drużyn.

 

muks

 

Wyniki naszej drużyny:

 

MUKS „PS’ - MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. 0 - 1
MUKS “PS” - MAKS Stare Kurowo 1 - 0
MUKS „PS” - Chrobry Głogów 0 - 0
MUKS :PS” - Budowlani I Lubsko 0 - 0
MUKS „PS” - Budowlani II Lubsko 1 - 0
MUKS „PS” - Warta Międzychód 0 - 0

 

Rywalizacja we wszystkich meczach była bardzo wyrównana i bardzo emocjonująca. Trzy drużyny zdobyły 9 punktów. O tym, która drużyna zajmie III miejsce decydowały tak zwane „małe punkty”. Niestety według tego kryterium nasze juniorki zostały ostatecznie sklasyfikowane na IV miejscu.

 

Klasyfikacja Turnieju

 

 1. I miejsce MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. 13 punktów
 2. II miejsce Chrobry Głogów 12 punktów
 3. III miejsce Budowlani I Lubsko 9 punktów; bramki 3 : 2
 4. IV miejsce MUKS „PS” Kostrzyn nad Odrą 9 punktów; bramki 2 : 1
 5. V miejsce Warta Międzychód 9 punktów: bramki 3 : 4
 6. VI miejsce MAKS Stare Kurowo
 7. VII miejsce Budowlani II Lubsko

 

 

 

29.01.2017 r. Kostrzyn nad Odrą. Uroczyste spotkanie z okazji trzylecia działalności MUKS „PS”.
Zapoznaj się z relacją p. Mariusza Staniszewskiego na stronie www.naszkostrzyn.pl z dnia 6 lutego 2017 roku.

 


 

 

 

31.01.2017 r. Kostrzyn nad Odrą. Ferie w mieście.
Zapoznaj się z relacją p. Mariusza Staniszewskiego na stronie www.naszkostrzyn.pl z dnia 1 lutego 2017 r.

 


 

 

 

3.02.2017 r. Kostrzyn nad Odrą. Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.
Zapoznaj się z relacją p. Mariusza Staniszewskiego na stronie www.naszkostrzyn.pl z dnia 6 lutego 2017 r.

 


 

2.03.2017 r. Kostrzyn nad Odrą. Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.
„Zapoznaj się z relacją Gimnazjum Nr 1 na stronie www.naszkostrzyn.pl z dnia 6 marca 2017 r.

 


 


4 – 11.02.2017 r. Głuchołazy. Obóz szkoleniowy.

 


Martyna Zielińska, Kornelia Piątek, Martyna Grala, Daria Pietraszko, Dominika Czyżewska, Aleksandra Matkowska, Paula Potomska, Wiktoria Ratajczak, Wiktoria Kwak, Bianka Raduj, Justyna Wit, Dajana Bielas, Julia Szczudlińska pod opieką p. Stanisława Gorzelaka i p. Tomasza Zielińskiego realizowały kolejny plan szkoleniowy przygotowujący do rundy wiosennej 2017 roku.
W pięknym i w bardzo dobrze wyposażonym w bazę treningową ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowym „Banderoza” w Głuchołazach dziewczęta i trenerzy mogli realizować różnorodne warianty techniczne i taktyczne. Po treningach i meczach sparingowych każda piłkarka oraz kadra szkoleniowa mogli oddawać się czynnościom regenerującym kondycję fizyczną i psychiczną. Między innymi ośrodek ma do dyspozycji grotę solną z morskim klimatem, saunę, jacuzzi, siłownię, pomieszczenia do gier i zabaw świetlicowych. Nasze dziewczęta odbyły też pieszą wycieczkę na Górę Chrobry.

 

6.02.2017 r.                                      www.naszkostrzyn.pl

 

 

Trzy lata działalności MUKS

 

 

muksW dniu 29 stycznia 2017 roku odbyło się podsumowanie trzyletniej działalności Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przyjaciół Sportu" w Kostrzynie nad Odrą. Na uroczystości zebrało się ponad 100 gości w tym rodzice, dziadkowie i babcie, aktualne i byłe zawodniczki klubu a także przedstawiciele kostrzyńskich stowarzyszeń sportowych oraz władz lubuskiej piłki nożnej. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonał Stanisław Gorzelak wraz z Mirosławem Guzikiem i Tomaszem Zielińskim. W imieniu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej głos zabrał wiceprezes ds. piłkarstwa młodzieżowego Zenon Chmielewski.

 

Podczas podsumowania dokonano, krótkiego streszczenia trzech lat działalności klubu, nagrodzono osoby wspierające klub, trenerów i co najważniejsze zawodniczki tzw. Super Championami.  Wśród wyróżnionych w tym roku znaleźli się:

 

Agata i Dominik Karczmar, Mirosław Guzik,  Danuta Pacyk, Damian Wiszniewski, Marzena Brenk - Sułkowska,  Krzysztof Potomski, Marek Tatarewicz, Jerzy Oliwiak, Zenon Chmielewski, Jan Moczulski.

 

Patrycja Lipka - w wewnątrzklubowym plebiscycie uznana za najlepszą zawodniczkę MUKS "PS" a Stanisław Gorzelak otrzymał Champion Super Champion

 

Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek a szczególnie dla zawodniczek fontannę czekolady, ponadto wszyscy otrzymali drobne upominki oraz płytę z trzyletnią historią związaną z działalnością klubu.

 

6.02.2017 r.                       www.naszkostrzyn.pl

 

Tuniej piłki nożnej dziewcząt

pnTrwa „Akcja Zima 2017” w MOSiR, w dniu 03 lutego odbył się trzeci już turniej piłki nożnej tym razem rywalizowały dziewczęta szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 1 zespół chłopców. Do turnieju przystąpiły cztery zespoły: Laski, Krysie, Baby, Chłopy, które toczyły swoje pojedynki w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. W turnieju udział wzięło około 35 dzieci. Dla wszystkich uczestników przygotowano: soki, czekolady oraz owoce a zespoły udekorowano także pamiątkowymi statuetkami.

pnMOSiR Kostrzyn nad Odrą składa podziękowania Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Marzannie Senger za udostępnienie hali sportowej oraz nauczycielom wychowania fizycznego Pani Krystynie Srokowskiej, Panu Adamowi Bogdańskiemu, Tomaszowi Zielińskiemu /  prezesowi MUKS 'PS"/za pomoc organizacyjną podczas trwania turnieju.

 

20.12.2016 r. www.naszkostrzyn.pl

 

muksCzy Wiesz kto to jest Patrycja Lipka? - Czołową piłkarką w naszym klubie MUKS "PS" Sportu.  Pochodząca z Gorzowa Wielkopolskiego Pani Patrycja Lipka, wiele lat temu była zawodniczką ZTKKF Stilon. Od 15 roku życia grała w pierwszo i ekstraligowej drużynie. Była też reprezentantką Polski w kategorii U-16 i U -19. Wiele dni temu przeprowadziłem z Nią miłą rozmowę i pragnę poinformować czytelników oraz internautów o niektórych jej aspektach.

 

Mirosław Guzik. Pani Patrycjo proszę opowiedzieć jak to się stało, że została Pani piłkarką nożną.
Patrycja Lipka. Miłość do sportu zaszczepili we mnie rodzice. Często mieli organizowane zawody międzyzakładowe, na które zabierali mnie i moje rodzeństwo. Później mój tato założył drużynę " osiedlową" i w wieku 6-7 lat zaczęła się moja przygoda z piłką nożną. W wieku 8-9 lat trafiłam do drużyny Stilon w Gorzowie Wlkp., gdzie na pierwszy trening zabrała mnie starsza siostra. I tam już zostałam na długie lata :).

M.G. Warto by Pani coś powiedziała o swojej bogatej sportowej karierze. Czy była Tylko piłka nożna?
P.L. W szkole podstawowej i średniej bardzo często reprezentowałam szkołę w różnych dziedzinach sportowych takich jak biegi krótko i długodystansowe, tenis stołowy, pięciobój ale zawodowo skupiłam się tylko i wyłącznie na piłce nożnej.

M.G. Wiele lat temu była Pani w Wielkiej Brytanii. Myślę, że czytelników zainteresują Pani sportowe wrażenia z gry w angielskim klubie piłkarskim.

P.L. Rzeczywiście trochę lat już minęło:). Wyjeżdżając do Anglii nie planowałam tam gry. Pewnego dnia zobaczyłam artykuł w gazecie o drużynie kobiet i postanowiłam pojechać na ich trening i zobaczyć jak grają. Tak, że i na następnym treningu już biegałam razem z nimi. Mimo bariery językowej bardzo szybko odnalazłam się w drużynie jak i na boisku, ale nie trwało to długo, bo zaledwie parę miesięcy. Ciężko było pogodzić pracę z treningami, a w rezultacie postanowiłam wrócić do Polski - do domu :).

M.G. Po powrocie z Wielkiej Brytanii będąc młodą dziewczyną "zawiesiła" Pani buty piłkarskie „na kołku”, na 9 lat. Uważam, że od sportu Pani nie odeszła. Będąc młodą kobietą co w tym czasie o Pani trenowała, w czym się sprawdzała?
P.L. Dokładnie. Po powrocie do Polski zawiesiłam grę i schowałam moje ulubione korki do szafy i prawdę mówiąc nie planowałam już powrotu na murawę. Przez około 7 lat ani razu nie byłam na boisku, nie licząc zabawy z dziećmi :). Chodziłam do pracy, a sport oglądałam tylko i wyłącznie w TV, w papciach i z pilotem w ręku.

M.G. Parę miesięcy temu wróciła Pani na zieloną murawę. Pewnie powodów było wiele. Czy o niektórych coś się dowiemy?
P.L. Czy powodów było wiele?? Chyba niekoniecznie :) To Pan pierwszy nagle i niespodziewanie zjawił się u mnie w pracy - myląc moje nazwisko :) … („Jeszcze raz przepraszam” M. Guzik) … i przez długi czas zawzięcie opowiadał o drużynach piłkarskich kobiet MUKS „PS” z Kostrzyna nad Odrą. Byłam w lekkim szoku i nie miałam pojęcia czemu mi Pan o tym wszystkim mówi :) Nie byłam przekonana, ponieważ 7 lat nie miałam styczności z piłką i przede wszystkim nie miałam w planach kiedykolwiek wracać do gry. Parę dni później zjawił się sam trener Pan Stanisław Gorzelak u mnie w pracy, ale nie zastał mnie tam.
Długo walczyłam sama ze sobą myślami. Nagle przyszedł dzień kiedy spakowałam torbę, wyciągnęłam z szafy moje buciki i poszłam na trening.

M.G. Wszystkie zawodniczki MUKS „PS" są na początku kariery zawodniczej. Co jako nieznacznie starsza koleżanka z drużyny może Pani im przekazać.
P.L. Zawsze starałam się podchodzić do trenowania z zaangażowaniem, a zarazem z uśmiechem na twarzy. Dlatego, jeżeli chcą coś osiągnąć muszą systematycznie trenować, zawsze dawać z siebie 100% i kochać to co robią :)

Serdecznie dziękuję za rozmowę. P.S. Zaręczam czytelników, że doskonale wiedziałem dlaczego tyle mówiłem o MUKS „PS”.

 


Początki III Ligi Kobiecej w Kostrzynie nad Odrą.

Głównym organizatorem powstania drużyny III Ligi Kobiet w naszym mieście był Pan Stanisław Gorzelak. Znany od lat trener piłki nożnej, tenisa stołowego. Były, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w nie tylko kostrzyńskich szkołach ponownie zmobilizował wielu mieszkańców Kostrzyna nad Odrą do kolejnej inicjatywy prospołecznej.
Funkcjonowanie każdego zespołu ludzkiego ma wiele zawirowań. Dotyczy to również drużyn w każdej dyscyplinie i konkurencji sportowej. Wiceprezesa MUKS „PS” i jednocześnie trenera Pana Stanisława Gorzelaka poprosiłem o przybliżenie czytelnikom jakie i my mamy problemy. A oto co powiedział:
„Historia III ligi kobiet w Kostrzynie nad Odrą jest krótka, ale obfitująca w wiele trudności zarówno organizacyjnych, sprzętowych oraz formalnych. Ludzie dobrej woli, którzy chcieli widzieć kontynuację szkolenia coraz starszych dziewcząt ,które rozpoczęły treningi piłkarskie przed trzema laty, a więc Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Przyjaciół Sportu” w Kostrzynie nad Odrą, Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie Wlkp, Lubuski Związek Piłki Nożnej w Zielonej Górze oraz przedstawiciele radnych Miasta Kostrzyn nad Odrą spowodowali, że do gry zgłosiło się 20 chętnych dziewcząt. Stroje do rozgrywania spotkań otrzymaliśmy od prezesa ZTKKF „ Stilon” pana Janusza Kałuzińskiego. Piłki otrzymaliśmy od prezesa LZPN pana Roberta Skowrona a inne stroje z Polskiego Związku Piłki Nożnej od v-ce prezesa p. Nowaka. Dzięki pomocy przedstawicieli radnych z Kostrzyna nad Odrą oraz pracowników Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą wystartowaliśmy w rozgrywkach III ligi w sezonie 2015/2016. Po kilku pierwszych spotkaniach zapał części zawodniczek osłabł i na mecz do Lubska z „Budowlanymi” zebrało się 8 zawodniczek i trzeba było oddać spotkanie walkowerem. W późniejszych meczach było lepiej ,ale komfortu w postaci dużej ilości zawodniczek nie było. W trakcie rundy wiosennej wygraliśmy swój pierwszy mecz z KS „Dąbrówką” Kargowa 3:0 i to zwycięstwo pozwoliło nam wybronić się przed zajęciem ostatniej pozycji w tabeli III Ligi. W następnym 2016/2017 sezonie kilka dziewcząt ukończyło 13 rok życia i to uprawniło je do występów w drużynie seniorskiej. Pierwsze mecze w rundzie jesiennej były już bardziej zacięte, lecz jeszcze przegrywane. Ale i tutaj także doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa z KS MAKS Football Stare Kurowo(4:1) a najlepszą zawodniczką w tym spotkaniu była trenująca od niedawna w naszym Klubie zdobywczyni klasycznego hat tricka (trzy kolejne bramki w jednej połowie) Patrycja Lipka. Powoli kończą się kłopoty personalne, ponieważ dorastają następne zawodniczki, a systematyczne treningi powodują wzrost umiejętności i w przyszłość możemy patrzeć z większym optymizmem. Próbujemy uczestniczyć we wszystkich możliwych rozgrywkach piłkarskich jednak w naszym województwie jest tylko sześć drużyn kobiecych z miejscowości oddalonych od nas nawet o 150 km, a transport pochłania bardzo dużo naszych środków. Zarząd, sympatycy Klubu oraz zawodniczki mają nadzieję, że najtrudniejsze chwile i problemy „początkujących” już niedługo się skończą i tym samym mecze rozgrywane przez nasz zespół będą ciekawe i zainspirują kibiców do ich oglądania.
Życząc wszystkim sympatykom Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ,oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku, postępów i sukcesów sportowych zawodniczkom ,wytrwałości osobom zaangażowanym w obsługę projektu, zapraszamy do oglądania naszych spotkań w przyszłym roku.
Ze sportowym pozdrowieniem mgr Stanisław Gorzelak.


 

Kilka zdań o Akademii Młodych Orłów.

Prezes naszego stowarzyszenia Pan Tomasz Zieliński kilka miesięcy temu ukończył kurs na licencję UEFA – C. Poprosiłem aby przybliżył nam czytelnikom „Samorządnego Kostrzyna” / internautom www.naszkostrzyn.pl i fanom sportu co to jest A.M.O.
„Po ukończeniu kursu trenerskiego UEFA C warunkiem otrzymania licencji jest odbycie wielodniowego stażu w jednej z lubuskich Akademii Młodych Orłów (A.M.O). Ja wybrałem szkółkę w Międzyrzeczu. Pod okiem trenerów UEFA – A między innymi p. Radosława Bubniaka, p. Pawła Wójcika nabywałem praktyki w prowadzeniu treningów piłkarskich w najmłodszych kategoriach wiekowych. Czyli żak i orlik. A.M.O. służy do popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz wyłapywaniu talentów. W Polsce mamy 26 takich akademii piłkarskich . Zajęcia tam są kamerowane i dzięki czemu Polski Związek Piłki Nożnej ma doskonały wgląd w cykl szkolenia, co ułatwia wyszukiwanie przyszłych kadrowiczów. Dziewczęta oraz chłopcy mogą dodatkowo nieodpłatnie trenować w tych akademiach bez zmiany swojej przynależności klubowej ale muszą pozytywnie przejść wiele testów piłkarskich (po kilka ćwiczeń z piłką na czas). Uważam że, jest to wspaniała inicjatywa PZPN. Prezes PZPN Pan Zbigniew Boniek zapowiedział zwiększenie ilości tych akademii tak aby dojazd do nich nie był większy niż 40 km z każdego miejsca w Polsce”.


 

27.11.2016 r. Kostrzyn nad Odrą. I Turniej I Mistrzostw Województwa Lubuskiego Młodziczek w Futsalu G-13.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 4 była miejscem historycznego wydarzenia. W niedzielne przedpołudnie odbył się zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie pierwszy z cyklu czterech turniejów pierwszych Mistrzostw Województwa Lubuskiego Młodziczek w Futsalu G-13. Zagrało w nim pięć drużyn z trzech klubów. ZTKKF „Stilon” Gorzów Wielkopolski, MUKS „Stilon” Gorzów Wielkopolski, KS MAKS Football Stare Kurowo, MUKS „PS” I Kostrzyn nad Odrą, MUKS „PS” II Kostrzyn nad Odrą.
Zmagania USPORTOWIONYCH dziewcząt dość licznej grupie fanów piłki nożnej przyniosły sporo sportowej satysfakcji. Można było zobaczyć dużo składnych akcji, wiele bramek oraz skutecznych obron bramkarskich. Jak zwykle było też trochę niepocieszenia, ale najwięcej zauważyłem eksplozji radości. Mecze rozegnano systemem „każdy z każdym”. LZPN zadbał o profesjonalne sędziowanie. Spotkania jednocześnie sędziowali pan Lesiak Marcin i pan Odwrot Sylwester.
Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. I miejsce - ZTKKF „Stilon” Gorzów Wlkp. - 12 punktów,
 2. II miejsce - MUKS „PS” I Kostrzyn nad Odrą - 7 punktów,
 3. III miejsce - KS MAKS Football Stare Kurowo - 4 punkty,
 4. IV miejsce - MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. - 3 punkty,
 5. V miejsce - MUKS „PS” II Kostrzyn nad Odrą - 1 punkty.

Wszyscy trenerzy i sędziowie oraz wiceprezes LZPN d/s piłki kobiet p. Lemański Marek wyróżnili następujące zawodniczki:

 • najlepsza piłkarka: Góra Magdalena ZTKKF „Stilon”
 • królowa strzelczyń: Góra Magdalena ZTKKF „Stilon”
 • najlepsza bramkarka: Bianka Raduj MUKS „PS” I

Puchary, dyplomy dla kapitanów drużyn i nagrody indywidualne wręczali pan Marek Lemański i pan Stanisław Gorzelak.
Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:
MUKS „PS” IBianka Raduj, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Kornelia Piątek, Marta Bekisz, Patrycja Kardzis.
MUKS „PS” II - Hanna Budynkiewicz, Dajana Bielas, Paula Potomska, Wiktoria Kardzis, Nadia Rzepa, Julia Frysztak.

Nasze Stowarzyszenie dla każdej zawodniczki i dla każdej osoby z kadry trenersko – opiekuńczej zapewniło poczęstunek oraz napoje.


11.12.2016 r. Gorzów Wielkopolski. II Turniej I Mistrzostw Województwa Lubuskiego Młodziczek w Futsalu G-13.


Nasi trenerzy działają zgodnie z przyjętą strategią. Uważają, że wynik nie jest ważny a tylko uczestnictwo w różnych turniejach naszym dziewczętom pomoże sprawdzić się. Pewnie zrozumieją czym jest odpowiedzialność w zespole. Czym jest koleżeństwo, a nade wszystko uzmysłowią sobie, że poprzez trening, współpracę warto kształtować postawy zasad współżycia społecznego.
W II turnieju I M.W.L. M. w Futsalu G-13 zagrały te same drużyny co w Kostrzynie nad Odrą w dniu 27.11.2016 roku.


Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. I miejsce - ZTKKF „Stilon” Gorzów Wlkp. - 12 punktów,
 2. II miejsce - MUKS „PS” I Kostrzyn nad Odrą - 9 punktów,
 3. III miejsce - MUKS „Stilon” Gorzów Wlkp. - 6 punktów,
 4. IV miejsce - KS MAKS Football Stare Kurowo - 3 punkty,
 5. V miejsce - MUKS „PS” II Kostrzyn nad Odrą - 0 punktów.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:


MUKS „PS” I – Bianka Raduj, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Kornelia Piątek, Marta Bekisz.
MUKS „PS” II - Hanna Budynkiewicz, Dajana Bielas, Paula Potomska, Wiktoria Kardzis, Nadia Rzepa, Julia Frysztak, Patrycja Kardzis.
Bianka Raduj z drużyny MUKS „PS” I ponowie została wybrana najlepsza bramkarką turnieju.
Jakby dziewczętom z MUKS „PS” i z ze „Stilonu” było mało piłki!!! Tego samego dnia umówiły się i naturalnie po odpoczynku zagrały kolejny mecz towarzyski. Wynik był sprawą drugorzędną, ale należy podać, iż wygrały gorzowianki 1 : 0.
Kadrę trenerską i opiekuńczą sprawowali Pan Stanisław Gorzelak i pan Tomasz Zieliński.
Przypominam o adresach stron internetowych:
www.muks-ps.jimdo.com. www.facebook.pl/Mukskostrzyn


ZAWODNICZKI MUKS „PS”, ICH RODZICE, OPIEKUNOWIE PRAWNI, WSPÓŁPRACOWNICY I CZŁONKOWIE NASZEGO STOWARZYSZENIE SKŁADAMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM NASZEGO MIASTA ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. A W NADCHODZĄCYM 2017 ROKU WIELU UDANYCH DECYZJI ŻYCIOWYCH. UFAMY, ŻE NASZE SPORTOWE DZIAŁANIA ZMOBILIZUJĄ WAS DO WZAJEMNEJ ZAŻYŁOŚCI ZE SPORTEM I REKREACJĄ. „TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE JAKIE JEJ MŁODZIEŻY CHOWANE”.Tekst przygotował Mirosław Guzik.

 

15.11.2016 r. - Ze strony www.naszkostrzyn.pl "Podsumowania w MUKS P"

Po raz kolejny mój artykuł o działalności stowarzyszenia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” jak mantra powinien zacząć się od stwierdzenia „dawno do Was nie pisałem”. Poprzedni tekst został opublikowany 12 października 2016 roku( artykuł zarządu). Specjalnie postanowiłem, że napiszę tylko wtedy, kiedy w życiu MUKS”PS” wydarza się coś interesującego.

 

muks

16 października 2016 roku odbył się kolejny, czwarty Turniej Orlika II Ligi II Grupy, który ustalił klasyfikację końcową po rundzie jesiennej. Tym razem drużyny chłopców bardziej się skoncentrowały na swojej grze i wyprzedają naszą drużynę. Dziewczęta z naszego klubu zajmują czwarte miejsce. Mamy nadzieję, że po rundzie rewanżowej na wiosnę 2017 roku pozycja naszej drużyny w tabeli będzie wyższa.
Miło mi jest poinformować, że kadra młodziczek województwa lubuskiego w dniu 16 października 2016 roku w Policach wygrała 2:1 mecz z kadrą województwa zachodniopomorskiego w ramach cyklu turniejów Mistrzostw Polski Młodziczek/ Turniej imienia Kazimierza Górskiego. Trenerów, dziewcząt, rodziców i moja radość jest tym większa, że w tym meczu grało pięć dziewcząt z naszego klubu!!! A były to: Bianka Raduj zagrała na bramce, Wiktoria Wieczorek na prawej obronie, Kornelia Piątek na środku obrony, Weronika Wieczorek na lewej obronie, Justyna Wit w pomocy. Pan Stanisław Gorzelak pełnił funkcję asystenta selekcjonera kadry wojewódzkiej pana Jana Kałuzińskiego.

muks

19 października 2016 r. w Kostrzynie nad Odrą odbyły się powiatowe eliminacje do kolejnej edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Drużyna MUKS „PS” U-12 w składzie: Paula Potomska, Julia Frysztak, Wiktoria Dąbrowska, Wiktoria Kardzis, Hanna Budynkiewicz, Dajana Bielas, Bianka Raduj zajęła II miejsce w turnieju dziewcząt. Jednocześnie składam serdeczne gratulacje wszystkim drużynom UKS „Czwórka”, które wygrały wszystkie kategorie wiekowe życząc im występu na Stadionie Narodowym w 2017 roku. Chłopcy tak trzymać!
Przez prawie cały turniej padał deszcz. Mimo, że boisko było dobrze przygotowane, to murawa dość szybko nasiąknęła wodą i gra stawała się coraz trudniejsza. Tym bardziej należą się słowa uznania dla wszystkich zawodniczek i zawodników.

W październiku 2016 roku zorganizowaliśmy składkę pieniężną wśród członków MUKS „PS” by wspomóc potrzebujących. Za zebrane środki finansowe zakupiliśmy pampersy dużych rozmiarów.

muks

Dnia 4 listopada 2016 r. trener p. Stanisław Gorzelak i moja skromna osoba udaliśmy się do Kamienia Wielkiego by tam przekazać zakupione dary dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Dyrektorka DPS p. Julita Karasińska wyraziła swoje zadowolenie, że dziewczęta są bardzo wrażliwe by pomagać osobom starym, schorowanym, samotnym.

muks

6 listopada 2016 r. w miejscowości Długie koło Strzelec Krajeńskich drużyna III Ligi Kobiet rozegrała kolejny mecz rundy jesiennej. Na urokliwym stadionie zawodniczki MUKS”PS” zmierzyły się z debiutującą w rozgrywkach drużyną MAKS Football Stare Kurowo. Nasza drużyna odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Wygrana 4:0 mocno zmotywowała dziewczęta do tego stopnia, że w kolejnym meczu „gryzły trawę”. Klasycznym hat-trickiem popisała się Patrycja Lipka. Kostrzyńska drużyna zagrała w następującym składzie: Aleksandra Osolińska, Wiktoria Ratajczak, Marta Gronczakiewicz, Dominika Czyżewska, Anna Sztenhauzer, Aleksandra Matkowska, Patrycja Lipka/kapitan drużyny/, Martyna Zielińska, Martyna Grala, Wiktoria Kwak, Karolina Tomaszewska, Julia Szczudlińska.

muks

11 listopada 2016 r. Kargowa. Klubowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego U – 16. Nasza drużyna była najmłodszą ze wszystkich czterech uczestniczących i nie można było liczyć na spektakularny sukces. Juniorki MUKS”PS” wywalczyły jeden remis  (1:1) z Dąbrówka Kargowa i dwa mecze mecze przegrały z ZTKKF Stilon Gorzów Wlkp i z MUKS 11 Zielona Góra. Zainteresowanych powiadamiam, że kostrzyńska drużyna zagrała w następującym składzie: Daria Pietraszko /bramkarka/, Aleksandra Matkowska, Kornelia Piątek, Weronika Wieczorek, Iga Strzelczak, Karolina Tomaszewska, Julia Szczudlińska, Martyna Zielińska, Aleksandra Osolińska, Wiktoria Wieczorek, Roksana Czerniecka, Wiktoria Pulkowska.
12 listopada 2016 r. Kostrzyn nad Odrą. Szkoła Podstawowa Nr 4. Na zaproszenie Pana Adama Bogdańskiego w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie na którym omawiano formy współpracy dotyczące szkolenia dziewcząt w piłce nożnej. Obecnych wiele uczennic wraz z rodzicami mogło dowiedzieć się naocznie o działalności MUKS”PS” od Prezesa p.Tomasza Zielińskiego i Wiceprezesa p.Stanisława Gorzelaka.

muks

13 listopada 2016 r. Kostrzyn nad Odrą. Trzecioligowa drużyna MUKS”PS” rozegrała kolejny mecz.Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 2:2. Dla naszej drużyny bramki zdobyły Wiktoria Kwak i Marta Gronczakiewicz. Dla Marty był to pierwszy ligowy gol. Radość z remisu i z goli ma jednak słodko-gorzki smak, gdyż w końcówce meczu dziewczęta z Kargowej postanowiły sprawdzić naszą drużynę. Dwie z naszych zawodniczek nie posiadały przy sobie dokumentów tożsamości… Co za tym idzie czekamy na weryfikację wyniku. Jednak to nie zmienia faktu, że nasze zawodniczki od początku do końca grały zawzięcie i się nie poddawały. Dziękujemy kibicom za doping i do zobaczenia na następnym meczu! Tylko, że na wiosnę 2017 roku.

Zachęcam do otwierania, czytania,przeglądania następujących stron internetowych dotyczących Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu sportowego "Przyjaciół Sportu"

 

Ze strony: http://www.naszkostrzyn.pl/sport/2855-podsumowania-w-muks-ps

21.10.2016 r.                 www.naszkostrzyn.pl

 

"Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku"

 

 

pnW dniach 18-19 października na stadionie MOSiR Kostrzyn nad Odrą odbyły się powiatowe eliminacje  XVII edycji Turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku". 18 rywalizowały zespoły w kategorii U-8 i U-10, do zmagań przystąpiło 17 zespołów w tym 6 w U-8 i 11 w U-10 a 19 zespoły rywalizowały w kategorii U-12, w tym 6 zespołów dziewcząt i 11 zespołów chłopców. Niestety pogoda nie sprzyjała piłkarskim zmaganiom szczególnie w drugi dzień, to jednak nie przeszkodziło młodym piłkarkom i piłkarzom w bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji. 

 

pn

 

Młodzi adepci sztuki piłkarskiej rozgrywali swoje mecze na 4 boiskach, najpierw w grupach „każdy z każdym” a następnie w ćwierćfinale, półfinałach i finałach co dało naprawdę pokaźną ilość spotkań. Rywalizacja trwała od godziny 10 do 14 a każdy mecz trwał 15 minut. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowały się kostrzyńskie zespoły, w pierwszym dniu do zmagań przystąpiło 6 a w drugim aż 9 zespołów z Kostrzyna nad Odrą. Najlepiej zaprezentowały się zespoły UKS „Czwórka”, młodzi piłkarze z „Czwórki” zwyciężyli we wszystkich kategoriach i tym samym zapewnili sobie awans do finałów wojewódzkich w przyszłym roku.

 

Wyniki drugiego dnia:
U-12 – Dziewczęta

Grupa A/Zespół Perełki SP 4 MUKS PS Kostrzyn Syrenki SP 4 pkt. bramki m-ce
Perełki SP 4 X 0:9 0:2 0 0:11 III
MUKS PS Kostrzyn 9:0 X 3:1 6 12:1 I
Syrenki SP 4 2:0 1:3 X   3:3 II

 

Grupa B/Zespół SP Dąbroszyn SP Witnica PS Lubno pkt. bramki m-ce
SP Dąbroszyn X 0:1 3:0 3 3:1 II
SP Witnica 1:0 X 6:0 6 7:0 I
PS Lubno 0:3 0:6 X 0 0:9 III


Półfinał:
MUKS PS Kostrzyn nad Odrą – SP Dąbroszyn – 4:0
SP Witnica – SP 4 Syrenki – 3:0
Finał:
SP Witnica - MUKS PS Kostrzyn nad Odrą – 2:0

Meczu o 3 miejsce nie rozgrywano.

12.10.2016 r.           www.naszkostrzyn.pl

 

 

muksDzisiejszy artykuł będzie nietypowy. Został zredagowany przez Zarząd Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” w Kostrzynie nad Odrą. Po lipcowej przerwie od meczów i treningów przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego 2016/2017 rozpoczęliśmy od udziału młodziczek w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej „K – SSSE Super Cup” w ramach programu „Piłkarski laur”, który odbył się w naszym mieście w dniach 1-4 sierpnia 2016 r. Nasza drużyna dziewcząt zajęła szóste miejsce na osiem grających /w tym siedem drużyn chłopców/.

 

Jak zwykle konfrontacja z chłopcami nawet młodszymi była trudna. Jednakże nawet porażki jedną bramką nie można odbierać w kategorii przegranej. Dwa mecze wygrane oraz remis ze zwycięzcą turnieju należy traktować jako sukces sportowo-szkoleniowy a nawet wychowawczy w myśl zasady, że nawet porażki nas wzmocnią. Następnie w sierpniu 2016 r. regularne treningi na obiekcie MOSiR w naszym mieście przygotowywały dziewczęta do zwiększenia obciążeń, które czekały na zawodniczki podczas zgrupowania piłkarskiego w Ustroniu Morskim, które odbyło się w dniach 20-27 sierpnia 2016 r. Dwadzieścia dwie zawodniczki w nim uczestniczące realizowały kolejny plan szkoleniowy. Warto dodać, że na obozie były orliczki, młodziczki, juniorki i seniorki. Drużyny rozegrały wiele meczów sparingowych. Najbardziej emocjonujące były spotkania młodziczek z rówieśnikami z klubu „Astra” Ustronie Morskie. Także orliczki wygrały większość spotkań sparingowych z chłopcami z klubu „Parasol” Wrocław.
Po powrocie do Kostrzyna nad Odrą organizator Turnieju Torneo Lubuskie mając w pamięci wspaniałą postawę naszej drużyny we wcześniejszym turnieju postanowił zaprosić nasze, kostrzyńskie dziewczęta do udziału w Turnieju o Puchar Prezesa K-SSSE i o Puchar Burmistrza Kostrzyna nad Odrą. Pełne uśmiechu i zapału dziewczęta rano 28 sierpnia 2016 roku stawiły się na stadionie MOSiR.

 

muks

 

trenerzy Stanisław Gorzelak i Norbert Grabarski dziękują sobie za sportową rywalizację w dniu 28.08.2016 r.

 

muks

 

trener Stanisław Gorzelak dziękuje za grę chłopcom z drużyny Falubaz II Żagań w dniu 28.08/2016 r.

 

mukstrenerzy Stanisław Gorzelak, Krzysztof Chuchnowski, Michał Mendelski dziękują sobie za postawę swoją i swoich drużyn w dniu 1.10.2016 r.

 

muksdziewczęta z MUKS "PS" i chłopcy z Warta Słońsk dziękują sobie za dzielną postawę.

 

mukstrener Mariusz Wojnarowski dziękuje za grę naszym dziewczętom.

 


Przyjętym zwyczajem jest ,że po rozegraniu meczu jego uczestnicy, trenerzy dziękują sobie.

 


W okresie startowym spodziewamy się, że drużyna młodziczek będzie kontynuowała swój rozwój uczestnicząc w różnorodnych turniejach. Grając między innymi w II Lidze Orlików/ rywalizacja w czterech turniejach- dwa już się odbyły/ rozgrywa mecze z trzema drużynami orlików. W okresie jesieni odbędą się dwa turnieje w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Uczestniczyć będziemy w turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Postanowiliśmy, że w okresie zimowym nasze drużyny w różnych kategoriach wiekowych będą brały udział w turniejach halowych.
Od kilku miesięcy sześć dziewcząt z naszego klubu regularnie gra w kadrze młodziczek województwa lubuskiego. Cieszymy się, że praca trenerów p. Stanisław Gorzelaka i p. Tomasza Zielińskiego została doceniona przez wojewódzką kadrę szkoleniową. Spodziewamy się, że regularne treningi i regularne uczestnictwo w wielu imprezach piłkarskich spowoduje wzrost sportowych umiejętności.
Już niedługo, bo 8 października 2016 r. drużyna MUKS „PS” rozpocznie rozgrywki w III Lidze Kobiet województwa lubuskiego. Konkurentkami będą drużyny: Budowlani Lubsko, MUKS 11 Zielona Góra, Łucznik Strzelce Krajeńskie, Dąbrówka Kargowa, TKKF Stilon II Gorzów Wlkp. W związku z tym, że w naszej drużynie gra wiele młodziutkich dziewcząt, to nie można oczekiwać wielkich sukcesów. Ale spodziewać się można wielu zaciętych spotkań. Nasza drużyna jest perspektywiczna i jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości zawodniczki MUKS „PS” będą spełniały swoje, rodziców/opiekunów prawnych i nasze oczekiwania.

 


Zarząd MUKS „PS”

31.08.2016 r.                   www.naszkostrzyn.pl

 

 

MUKS „PS” na obozie szkoleniowym

 

 

muks20-27.08.2016 r. Ustronie Morskie. Po raz kolejny w tej nadmorskiej miejscowości piłkarki MUKS „PS” mogły przygotowywać się do różnorodnych rozgrywek piłkarskich w sezonie 2016.2017. W zajęciach uczestniczyły 22 zawodniczki: Bielas Dajana, Czyżewska Dominika, Dąbrowska Wiktoria, Frysztak Julia, Grala Martyna, Gronczakiewicz Marta, Kardzis Patrycja, Narkiewicz Julia, Piątek Kornelia, Potomska Paula, Raduj Bianka, Rzepa Nadia, Strzelczak Iga, Szczudlińska Julia, Sztenhauzer Anna, Tkaczuk Patrycja, Tomaszewska Karolina, Wit Justyna, Wieczorek Weronika, Wieczorek Wiktoria, Zielińska Martyna.

 

Kadra szkoleniowo-opiekuńcza:

 

 • Joanna Gorzelak Lechowicz - wychowawca
 • Stanisław Gorzelak – trener, kierownik obozu,
 • Tomasz Zieliński - trener, prezes MUKS „PS”.

 

Zawsze był czas na zabawy na plaży

 

muks

 

muks

 

muks

 


Zawsze był czas na treningi

 

muks

 

muks

 


Zawsze był czas na sparingi.

 

muks
23.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” I /młodsza grupa/ --- Parasol Wrocław /chłopcy/ 5 : 1

 

muks

 

23.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” II /grupa starsza/ --- Astra Ustronie Morskie/chłopcy/ 8 : 10 25.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” I --- Astra Ustronie Morskie/chłopcy/ 3 : 2 25.08.2016r. Mecz MUKS „PS” II --- Astra Ustronie Morskie/chłopcy/ 2 : 3

 

26.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” I --- Astra Ustronie Morskie/chłopcy/ 3 : 1 26.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” II --- Astra Ustronie Morskie /chłopcy/ 2 : 3 26.08.2016 r. Mecz MUKS „PS” I --- MUKS „PS” II 4 : 0

 


Zawsze był czas na relaks.

 

muks

 

muksZapraszam na stronę internetową naszego stowarzyszenia: www.muks-ps.jimdo.com

Opracował Mirosław Guzik

29.08.2016 r.                                     www.naszkostrzyn.pl

 

"Torneo Lubuskie Cup 2016”

 

 

 

pnW dniu 28 sierpnia na stadionie MOSiR rozegrano Turniej piłkarski chłopców „Torneo Lubuskie Cup” o puchary Prezesa K-S SSE Krzysztofa Kielca oraz o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą” Andrzeja Kunta.  Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Fundacji im. Kazimierza Górskiego oraz Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Głównym sponsorem turnieju była  Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa  Ekonomiczna. Zmagania młodych piłkarzy trwały od godziny 10.00 do godziny 14.30, udział w turnieju wzięło blisko 200 chłopców i dziewcząt rocznika 2006 – 2007 reprezentujących 16 drużyn z województwa lubuskiego. 

 

pn

 

Tradycyjnie już impreza rozpoczęła się od wyprowadzenia przez sędziów 16 reprezentacji, które w imieniu organizatorów przedstawił i powitał w Kostrzynie nad Odra dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Celem turnieju była promocja piłki nożnej oraz propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana sportowa i tradycji.

 

Zespoły rozlosowane zostały do czterech grup eliminacyjnych grając w grupach systemem „każdy z każdym” o czasie gry 1 x 10 minut. Mistrzowie grup walczyli o miejsca I – IV, wicemistrzowie grup o miejsca V – VIII, trzecie zespoły w grupach o miejsca IX – XII, zaś ekip z czwartych miejsc o XIII – XVI miejsce w turnieju.

 


W poszczególnych grupach zagrały zespoły:

 

 • GRUPA A: UKS „Czwórka” 2006 Kostrzyn nad Odrą, ZAP Zbąszynek, „Dwójka” MOS Gubin, „Progres” Gorzów Wlkp.
 • GRUPA B: UKS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą, AP „Falubaz” Żagań, „Polonia” Słubice, AP „Falubaz” II Żagań
 • GRUPA C: „Warta” Gorzów Wlkp., UKS „Czwórka” 2007 Kostrzyn nad Odrą, „Stilon” Gorzów Wlkp., MUKS Przyjaciół Sportu,
 • GRUPA D: Lech FA D. Dudki, „Steinpol – Ilanka” Rzepin, „Perła” Cybinka, AP „Bosko” Sulęcin.

 

Uczestniczące w turnieju zespoły otrzymały puchary. Nagrody zespołowe w postaci sprzętu sportowego otrzymają zespoły za zajęcie I – VIII miejsca, medalami nagrodzeni zostaną zawodnicy za zajęcie I – III miejsca. Dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca przewidziane są statuetki oraz nagrody indywidualne.
Nagrodzenia najlepszych zespołów oraz wręczenia indywidualnych wyróżnień dokonali: Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, prezes firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński, przedstawiciel firmy LYRECO Eugeniusz Marcinkowski, radni Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Helena Rudaniecka, Mieczysław Jaszcz, Piotr Dziekan.

 

Wyniki grupy C

 

Zespoły

 MUKS PS Kostrzyn

„Warta” Gorzów Wlkp.

UKS „Czwórka” 2007

„Stilon” Gorzów Wlkp.

Pkt.

bramki

m-ce

MUKS PS Kostrzyn

X

0:1

0:3/vo/

0:0

1

 0:4

IV

„Warta” Gorzów Wlkp.

1:0

X

0:3

0:2

3

1:5

III

UKS „Czwórka” 2007

 3:0/vo/

3:0

X

0:2

6

6:2

II

„Stilon” Gorzów Wlkp.

 0:0

2:0

2:0

X

7

4:0

I

 

                           

                        GRUPA O MIEJSCA XII – XVI

 

 • UKS CZWORKA 2006 KOSTRZYN        7 PKT
 • MUKS PRZYJACIÓŁ SPORTU                  5 PKT
 • PAP BOSKO SULĘCIN                                    4 PKT
 • FALUBAZ II ŻAGAŃ                                          0 PKT

18.08.2016 r.                            www.naszkostrzyn.pl

 

publikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 13:37MUKS PS

muksPo raz kolejny mój artykuł o działalności stowarzyszenia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” powinien zacząć się od stwierdzenia „dawno do Was nie pisałem”. Poprzednio mój tekst został opublikowany 26 czerwca 2016 roku. Specjalnie postanowiłem, że napiszę tylko wtedy, kiedy w życiu MUKS-PS wydarza się coś interesującego. Od końca czerwca do 7 lipca 2016 r. zawodniczki wspólnie z rodzicami/opiekunami prawnym i z sympatykami przygotowywały teren pod parking na czas Przystanku Woodstock przy ulicy Ogrodowej. Było to pozytywne doświadczenie.

 muks

Wiele czasu w godzinach popołudniowych upływało nam wszystkim na pracy, na uczeniu się w posługiwaniu różnymi narzędziami. By w końcu mieć okazję do korzystania z dobrodziejstwa legalnie rozpalonego ogniska. Podczas XXII Przystanku Woodstock wiele dziewcząt pomagało dorosłym osobom w funkcjonowaniu parkingu.


W dniach 1.08 – 4.08.2016 roku w Kostrzynie nad Odrą i w Słubicach odbywał się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej w Mini Piłce Nożnej „K-SSSE SUPER CUP” w ramach projektu „Piłkarski laur”. W naszym mieście grało siedem drużyn chłopięcych i jedna naszych dziewcząt. W klasyfikacji końcowej drużyna MUKS-PS zajęła Vi miejsce. Młodziczki wygrały dwa mecze, jeden zremisowały ze zwycięską drużyną Polonii Słubice/największa niespodzianka /, a cztery przegrały. W tym bardzo dobrze zorganizowanym turnieju zagrały: Kośla Irmina, Zielińska Martyna, Piątek Kornelia, Frysztak Julia, Rzepa Julia, Wieczorek Weronika, Wieczorek Wiktoria, Pogiernicka Aleksandra, Bekisz Marta, Bielas Dajana, Kardzis Patrycja, Kardzis Wiktoria, Tomaszewska Karolina, Gembiak Kaja, Potomska Paula, Dąbrowska Wiktoria, Strzelczak Iga, Raduj Bianka.


Miło mi jest poinformować czytelników i internautów, że sześć dziewcząt zostało powołanych na zgrupowanie kadry młodziczek województwa lubuskiego, które odbywa się w dniach 9-17 sierpnia w miejscowości Długie koło Strzelec Krajeńskich. To kolejna bardzo dobra wiadomość dla naszego sztabu szkoleniowego. Świadczy to o tym, że warto trenować kostrzyńskie dziewczęta, gdyż coraz bardziej są doceniane przez szkoleniowców Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. A nade wszystko ważna to wiadomość dla innych piłkarek bo „Piłkarska kadra czeka”.


Zgodnie ze statutem naszego stowarzyszenia działalność MUKS-PS to nie tylko aktywność sportowo-szkoleniowa, ale i działalność społeczno - wychowawcza. W pracę naszego klubu angażują się rodzice, krewni piłkarek czy też sympatycy. Do serca wzięliśmy sobie słowa wielkiego starorzymskiego pisarza, poety, filozofa Seneki/ I w.ne./ „Gdzie człowiek, tam i okazja do wyświadczania dobrodziejstw”. Za zgodą Prezes Zarządu Nowego Szpitala pani Joanny Pachnicz, wspólnie od 9 maja do 9 sierpnia 2016 roku prowadziliśmy akcję zbiórki używanej pościeli, to jest prześcieradeł, powłok, powłoczek, kołder, koców, poduszek, nowych pampersów dużych rozmiarów, koszulek i pidżam na rzecz Oddziału Wewnętrznego Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Wielokrotnie na oddział dostarczaliśmy jakże ważne rzeczy dla pacjentów. Myślę, że to było pouczające doświadczenie dla nas wszystkich.

 

 

        

 

 

26.06.2016 r.                               www.naszkostrzyn.pl

 

 

II Festyn MUKS PS - „Święto Piłki Nożnej”

 

 

II Festyn MUKS „PS” -„Święto Piłki Nożnej”25 czerwca, Kostrzyn nad Odrą. To już drugi raz. Cieszymy się, że my po  raz kolejny zorganizowałyśmy sportowe, piłkarskie  święto. Wprawdzie upały znowu dokuczały. Ale co tam 34 stopnie w plusie Celsjusza. Znowu grałyśmy, znowu cieszyłyśmy się. Bo piłka nożna jest w nas. Niech CR7, niech „Lewy” coś tam grają. My i tak umiemy podbijać. Lepiej niż Chomątek. Dzisiaj na naszym festynie grałyśmy w drużynach 3 osobowych, strzelałyśmy w „okienko”, żonglowałyśmy lewą nogą, żonglowałyśmy prawą nogą, podbijałyśmy piłkę główką, strzelałyśmy do małej, niskiej, pustej bramki z 25 metrów, oddawałyśmy strzał główką po zagraniu z autu, odpowiadałyśmy na pytania  o historii piłki nożnej, wiedziałyśmy jak zachować się, gdy ktoś chce nam wcisnąć narkotyki czy inne używki, brałyśmy w konkursie rysunkowym.

 

Wiedziałyśmy już wiele  i dzięki festynowi wiemy jeszcze więcej. Bo  My polskie dzieci, polska  młodzież z tak zwanej prowincji kochamy to co nam niesie sport. Kochamy bawić się. Kochamy cieszyć się.  Dziękujemy naszym sponsorom, że mógł odbyć się nasz II Festyn „Święto Sportu”: Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, M O S i R Kostrzyn nad Odrą, Państwo Monika i Tomasz Strzelczakowie, Pani Monika Drejerska, Pani Danuta Gorzelak, Pani Magdalena Budzińska, Pan Piotr Raduj.

 

 

 

Prezes Tomasz Zieliński kocha piłkę nożną i dziewczyny kochają piłkę nożną

 

Prezes Tomasz Zieliński kocha piłkę nożną i dziewczyny kochają piłkę nożną

 

 

 

Julia,Weronika, Wiktoria.Najlepsza drużyna turnieju

 

Julia,Weronika, Wiktoria. Najlepsza drużyna turnieju

 

 

 

Najpiękniejsza chwila.Trener Stanisław Gorzelak przekazuje nagrody

 

Najpiękniejsza chwila.Trener Stanisław Gorzelak przekazuje nagrody

 

 

 

Jak w utworze Czerwonych Gitar "Ciągle pada"

 

Jak w utworze Czerwonych Gitar "Ciągle pada"

14.06.2016 r.                                      www.naszkostrzyn.pl

Sukces SP2!

 

 

chłopcy z SP2Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą, osiągnęły ogromny sukces w wojewódzkim Finale w Mini Piłce Nożnej w województwie lubuskim, w Żarach. Chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczęta 3 miejsce w rozgrywkach. Obie drużyny wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. Turniej odbędzie się w dniach 16 – 19 czerwca 2016 r. w  Głuchołazach. Udział reprezentacji  Szkoły Podstawowej nr 2 w tej imprezie sportowej nie byłby możliwy bez wsparcia Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą, który zadeklarował pokrycie kosztów uczestnictwa.

 

dziewczęta z SP2

 

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły składała się wyłącznie z piłkarek trenujących w MUKS "PS" pod opieką p.Stanisława Gorzelaka.

Życzymy naszym reprezentacjom kolejnych sukcesów i wspaniałych emocji podczas turnieju.

 

 

25.05.2016 r.                                        www.naszkostrzyn.pl

 

 

piłka nożnaRejonowy turniej piłki nożnej dziewcząt.  Dnia 17 maja na boisku Orlik w Strzelcach Krajeńskich odbył się turniej eliminacyjny do finału wojewódzkiego piłki nożnej dziewcząt. W zawodach wzięły udział zespoły z Witnicy, Tuczna, Strzelec Krajeńskich i SP2 Kostrzyn nad Odrą. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, dwie pierwsze drużyny awansowały do finału wojewódzkiego. Wszystkie mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie i dopiero ostatni mecz pomiędzy Witnicą, a Tucznem rozstrzygnął, kto pojedzie na finały.

 

 

 

 1. Strzelce Krajeńskie
 2. Kostrzyn nad Odrą
 3. Witnica
 4. Tuczno

 

Skład zespołu SP2 Kostrzyn nad Odrą: Anna Stenchauser (kapitan), Kornelia Piątek, Wiktoria Nowak, Karolina Tomaszewska, Blanka Szczerbińska, Aleksandra Osolińska, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Marta Bekisz.
Wszystkie zawodniczki, na co dzień trenują w MUKS „Przyjaciół Sportu”.

 

piłka

 

piłka

 

 

 

22.05.2016 r.                                        www.naszkostrzyn.pl

 

 

 

wywiad z... Marta Gronczakiewicz

 

 

Marta GronczakiewiczInteresującą i intrygującą  osobą w MUKS "Przyjaciół sportu" jest Marta Gronczakiewicz. Pełni Ona funkcję kapitana III ligowej drużyny. Zawsze ambitna i zaangażowana podczas każdego treningu  i  każdego meczu. Potrafi pogodzić naukę ze sportem i pracą. Marta, tegoroczna maturzystka Technikum Ekonomicznego  okazała się najlepszą uczennicą kształcącą się w Regionalnym Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej – Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą im. Marii  Skłodowskiej -Curie. W całym czteroletnim cyklu kształcenia była nagradzana wieloma ważnymi nagrodami między innymi dwa razy Stypendium Prezesa Rady Ministrów za lata 2014/2015 i 2015/2016. Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół i Rada Rodziców uhonorowała Martę tytułem Najlepszego Absolwenta Szkoły w 2016 roku i nagrodą im. Marii Skłodowskiej - Curie.

 

Marta Gronczakiewicz

 

„Ta szkoła dała wiele możliwości rozwijania swoich pasji. Każdy ze znajomych potrafił znaleźć coś dla siebie. Kabaret, wolontariat albo jakaś dyscyplina sportowa. Mi od zawsze bliska była piłka nożna. Jednak jako dziewczyna, nie miałam możliwości rozwijania się naszym w mieście. Dopiero z inicjatywy pani Asi Gorzelak-Lechowicz i jej ojca, pana Stanisława Gorzelaka powstała w Kostrzynie III Liga Kobiet  MUKS „PS”  – powiedziała Marta jako abiturientka.

 

Podczas rozmowy z Martą zadałem Jej kilka pytań:

 

M.G.  - Marta, dlaczego piłka nożna?

 

Marta: „Na moim podwórku praktycznie nie miałam koleżanek w moim wieku. Moi najbliżsi z podwórka to właśnie chłopcy. Z nimi bawiłam się w różne zabawy i gry z piłką. Oni zachęcali mnie również do gry  w piłkę nożną i  naturalnym stało się to, że grałam  z nimi  w  drużynie podwórkowej grając z innymi „podwórkami”.

 

M.G. - Co o Twojej pasji mówili najbliżsi?

 

Marta: „Często do domu z podwórka wracałam posiniaczona i poobijana, ale zawsze z uśmiechem na twarzy. A wtedy mogli poużywać w stylu -  Dziewczyno! To nie sport dla kobiet. To nie sport dla Ciebie. Tam są tylko kontuzje i będziesz miała krzywe nogi ! Ale sport zawsze był we mnie. Uprawianie go sprawia mi radość. Bardzo lubię różne formy usportowienia. To też pewna odskocznia od trosk życia codziennego”.

 

M.G. – Jakie masz plany na przyszłość?

 

Marta: „Plan A – Zdać dobrze cały egzamin maturalny. Plan B –  pogodzić dalszą edukację, pracę i grę w drużynie piłki nożnej. Plan C – to już moja słodka tajemnica.

 

M.G. – Dziękuję za rozmowę.

 

Opracował Mirosław Guzik, członek Zarządu MUKS „PS” W Kostrzynie nad Odrą.

 

Marta Gronczakiewicz

 

 

22.05.2016 r.                                           www.naszkostrzyn.pl

 

 

 

MUKS "Przyjaciół Sportu"

 

 

MUKS Przyjaciół sportuMinęło sporo czasu, kiedy informowałem fanów piłki nożnej o wydarzeniach z działalności  Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” w Kostrzynie nad Odrą. Dziewczęta z drużyn młodziczek i juniorek młodszych w okresie od 16.01.2016 r. do 10.05.2016 r. grały w 16 turniejach/ Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie, Myślibórz, Gorzów Wielkopolski, Trzebiechów, Lubsko, Babimost, Sianów, Szczecin/ rywalizując z rówieśniczymi drużynami dziewcząt i chłopców. Oczywistym jest to, że  ogranie w wielu turniejach podniesie poziom wyszkolenia dziewcząt.

 

MUKS Przyjaciół sportu

 

W pierwszej   kolejności napiszę o drużynie III Ligi Kobiet, która w dniu 8.05.2015 roku rozegrała dziewiąte spotkanie w sezonie 2015/2016. Jak to w sporcie bywa ligowy debiut nie był okazały i nasza drużyna zajmuje piąte  miejsce na sześć drużyn w grupie lubuskiej i czeka ją ostatni mecz w sezonie z ZTKKF "Stilon" III Gorzów Wlkp. Kadrę zespołu tworzyły dziewczęta od 13 roku do 25 roku życia. Przy czym zdecydowana większość to młodsze nastolatki/ ze szkoły podstawowej i z gimnazjum/.  Ktoś kiedyś powiedział, że kobieta zmienną jest i tak grały dziewczęta. W ich treningach i w grze było wszystko to co wiemy i to co nie wiemy jeszcze o kobietach. Trener drużyn MUKS „PS” p. Stanisław Gorzelak z postawy dziewcząt ogólnie jest zadowolony, gdyż w tej młodej, perspektywicznej młodzieży jest spory potencjał sportowy a wiele dziewcząt ma różnorodne zainteresowania sportowe. Ćwiczą  w zespołach tanecznych, trenują  biegi, jeżdżą na rolkach,  na rowerze itd. A kiedy w niedługim czasie jeszcze obecne młodziczki, trenujące od marca 2014 roku zasilą drużynę III Ligi Kobiet -to możemy mieć powody do radości.

 

MUKS Przyjaciół sportu

 

Okręgowy Związek  Piłki Nożnej w Gorzowie Wlkp. ponownie  wyraził zgodę, aby nasze młodziczki  mogły rywalizować z drużynami  chłopców w kategorii Orlik. Ciekawa sytuacja wytworzyła się w grupie III Terenowej. Grają w niej dwie nasze drużyny, dwie drużyny chłopców  UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą i drużyna chłopców Czarni Witnica. W związku z tym , że w grupie rywalizuje pięć drużyn to ma być rozegrane  pięć turniejów. W pierwszym turnieju ,w Witnicy 24.04.2016 r. nasze drużyny przegrały solidarnie po  trzy mecze z chłopcami,  a między sobą  mecz wygrał zespół MUKS "PS" I w stosunku 1 : 0. W drugim turnieju  dnia  1 05.2016  i w trzecim turnieju dnia 8.05.2016 r. w Kostrzynie nad Odrą nastąpiła metamorfoza dziewcząt. Drużyna MUKS „PS” I wygrała po trzy mecze /w tym  po dwa z chłopcami /. A całym cyklu zajmuje II miejsce. W dotychczasowych turniejach grały:  Aleksandra  Osolińska,  Blanka Szczerbińska, Martyna Zielińska, Aleksandra  Pogiernicka, Patrycja Kardzis, Wiktoria Kardzis, Julia Frysztak, Julia Narkiewicz, Nadia Rzepa, Wiktoria Dąbrowska, Kornelia Piątek, Iga Strzelczak, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Bianka Raduj, Wiktoria Nowak, Julia  Szczudlińska,  Anna Sztenhauzer, Karolina Tomaszewska.

 

 

12.04.2016 r.                                           www.naszkostrzyn.pl

 

Zwycięstwo piłkarek z SP 2 Kostrzyn

 

 

sp 2Powiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt w Lipkach Wielkich - Dnia 6 kwietnia na boiskach przyszkolnych w Lipkach Wielkich odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt o mistrzostwo powiatu gorzowskiego. W zawodach wzięło udział osiem zespołów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”, dwie pierwsze drużyny z grupy awansowały do półfinału. W finale spotkały się zespoły z SP Witnica i SP2 Kostrzyn.  Mecz był bardzo zacięty, ale doświadczone zawodniczki z Kostrzyna szybko objęły prowadzenie i ostatecznie pewnie wygrały 3:0.  I miejsce i awans do turnieju rejonowego dla SP2 Kostrzyn nad Odrą.

 

sp 2Skład zespołu: Anna Stenchauser (kapitan), Kornelia Piątek, Wiktoria Nowak, Karolina Tomaszewska, Blanka Szczerbińska, Aleksandra Osolińska, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Julia Hadrysiak, Marta Bekisz.
Większość zawodniczek na co dzień trenuje MUKS „Przyjaciół Sportu”.
Paweł Bihuniak

        

20.04.2016 r. Kurier Zachodni 16/46/2

23.03.2016 r.  Kurier Zachodni  Nr 12 /42 /

 

23.12.2015 r. Kurier Zachodni  10.11.2015 r.

27.01.2016 r. Kurier Zachodni 4/34

26.01.2016 r.                   www.naszkostrzyn.pl

 

 

Piłka nożna dziewcząt - Akcja Zima

 

 

Akcja ZimaW dniu 25 stycznia na hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego odobył się kolejny turniej w ramach „Akcji Zima 2016”, tym razem był to Halowy turniej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tym razem turniej odbył się w znacznie rozszerzonej formule, przy współpracy z MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą a szczególnie Stanisława Gorzelaka na turniej do Kostrzyna przyjechały zaproszone zespoły z Gorzowa Wlkp. i Lubska a z Kostrzyna do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły MUKS „PS” Kostrzyn nad Odrą oraz zespół SP 4 pod opieką Krystyny Srokowskiej.

 

Akcja Zima

 

Tak więc do rywalizacji stanęło okoł0 80 dziewcząt reprezentujących 10 zespołów co stanowiło nie lada wyzwanie dla organizatorów:
Wyniki turnieju:

                                                             Dziewczęta klas I-IV:
MUKS „PS” – Stilon Gorzów Wlkp.  0:3

Dziewczęta klas V-VI:

 

 Zespoły  MUKS I „PS” Lubsko MUKS II „PS”  Stilon II Gorzów SP 4 Kostrzyn   Pkt. Bramki M-ce
 MUKS I „PS” X  0:2 3:0 0:1 4:0 6 7:3 II
Lubsko 2:0 X 3:0 3:1 6:0 12 14:1 I
MUKS II „PS”  0:3 0:3  X 0:0 1:0 4 1:6 IV
 Stilon II Gorzów  1:0 1:3 0:0 X 0:4 4 2:7 III
 SP 4 Kostrzyn 0:4 0:6 0:1 4:0  X 3 4:11 V

 

 

 

Dziewczęta klas gimnazjalnych:
Stilon IV Gorzów Wlkp. – MUKS „PS” -  0:1
Stilon IV Gorzów Wlkp. - Stilon III Gorzów Wlkp. – 3:2
Stilon III Gorzów Wlkp. - – MUKS „PS – 3:1

 

Po zakończeniu turnieju dla wszystkich uczestniczek przygotowano napoje, owoce oraz słodycze(czekoladę i słodką bułkę). Najlepsze drużyny udekorowano pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami.

19.01.2016 r.                    www.naszkostrzyn.pl

Akcja Zima 2016 w MOSiR rozpoczęta

 

 

Piłka nożnaJak co roku MOSiR Kostrzyn nad Odrą w ramach „Akcja Zima” organizuje szereg imprez sportowo-rekreacyjnych, których głównym celem jest propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja gier zespołowych oraz indywidualnych. W ramach tegorocznej „Akcji Zima 2016” w dniu 18 stycznia odbył sie pierwszy turniej piłki nożnej dzieci klas I-IV. Frekwencja co bardzo cieszy przerosła zdecydowanie oczekiwania organizatorów. Do rywalizacji przystąpiło aż 11 zespołów w tym 6 w grupie młodszej klasy(1-2) i pięć w starszej klasy(3-4), w tym trzy reprezentacje dziewcząt z klubu MUKS Przyjaciół Sportu.

 

Piłka nozna

 

Do rywalizacji jak wspomniano przystąpiło 11 reprezentacji, w grupie młodszej mecze rozegrano w  dwóch grupach(każdy z każdym) a następnie zwycięzcy grup zagrali o miejsca 1-2 a zespoły z 2 miejsca o 3-4. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte a o miejscu w finale w grupie A musiały zadecydować rzuty karne.
Wyniki grupy młodszej:

 

Grupa A Bayern Monachium Legia Warszawa MUKS III Pkt. Bramki Miejsce
Bayern Monachium X 0:0 1:0 4 1:0 II
Legia Warszawa 0:0 X 1:0 4 1:0 I
MUKS III 0:1 0:1 X 0 0:2 II

 

Bayern Monachium - Legia Warszawa - Rzuty karne: 3:1

 

 

 

Grupa B MUKS IV Szkoła Podst. nr 2 FC Barcelona Pkt. Bramki Miejsce
MUKS IV X 0:1 0:2 0 0:3 III
Szkoła Podst. nr 2 1:0 X 0:2 3 1:2 II
FC Barcelona 2:0 2:0 X 6 4:0 I

 

Mecze Finałowe:

 

Mecz o I-II miejsce

 

FC Barcelona - Legia Warszawa - 0:2

 

Mecz o III-IV miejsce

 

Szkoła Podst. nr 2 - Bayern Monachium - 0:1

 

Wyniki koncowe:

 

 1. Legia Warszawa
 2. FC Barcelona
 3. Bayern Monachium
 4. Szkoła Podstawowa nr 2
 5. MUKS III, MUKS IV

 

Piłka nozna

 

Po zakończonych meczach finałowych grupa młodsza (cztery zespoły)została udekorowana pamiątkowymi  pucharami a dla wszystkich uczestników przygotowano soki, owoce i czekolady. Zmagania turniejowe trwały jednak dalej ale teraz już tylko w grupie starszej.

 

Wyniki grupa starsza:

 

Zespoły(klasy3-4) Real Madryt FC Drzewce Lech Poznań MUKS I FC Parówki Pkt. Bramki Miejsce
Real Madryt X 2:0 1:0 0:0 2:0 10 5:0 I
FC Drzewce 0:2 X 1:2 1:1 1:1 2 3:6 IV
Lech Poznań 0:1 2:1 X 2:1 2:0 9 6:3 II
MUKS I 0:0 1:1 1:2 X 1:1 3 3:4 III
FC Parówki 0:2 1:1 0:2 1:1 X 2 2:6 V

 

Po zakończonych rozgrywkach tak jak  w grupie młodszej najlepsze zespoły udekorowano pamiątkowymi pucharami a dla wszystkich uczestników przygotowano soki, owoce i napoje.

 

Zapraszamy na kolejne turnieje(Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego 6):
19 stycznia - Halowy turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych klas V-VI
21 stycznia - Turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych

 

Turniej przeprowadzili pracownicy MOSiR Antoni Żołna oraz Mariusz Staniszewski, przy wsparciu kostrzyńskich nauczycieli Adama Bogdańskiego, Adriana Kłodawskiego i Stanisława Gorzelaka, którym dziękujemy za pomoc.