9.02.2019 r. Głogówek - Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu, w kategorii U-14. Mikroregion III.

 

 Trenerzy kostrzyńskiej drużyny p. Stanisław Gorzelak i p.Tomasz Zieliński zadecydowali, że w turnieju zagrały następujące zawodniczki: Bianka Raduj/bramkarka/, Kornelia Piątek, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Justyna Wit, Dominika Nowak, Kamila Białomazur, Amelia Januszkiewicz, Weronika Dziechciarz, Weronika Wierzbicka, Patrycja Kardzis. Nasza drużyna do końca turnieju zachowywała szansę na awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Remis lub zwycięstwo w ostatnim meczu mogło urzeczywistnić ten zamiar.

Dziewczęta w meczu z drużyną z Wodzisławia prowadziły otwartą grę. Starały się osiągnąć korzystny wynik. Przegrana w tak zaciętym pojedynku 1 do 3 naszej drużynie ujmy nie przynosi. Udział naszej drużyny w tak ważnych turniejach, w futsalu zadowolił trenerów MUKS”PS”. Zgodnie uważają, że debiut był udany.

Wyniki MUKS"PS" Kostrzyn nad Odrą:

  • MUKS "PS" - Rolnik Głogówek 2 : 2
  • MUKS "PS" - KSB Lędziny 0 : 0
  • MUKS "PS" - SWD Wodzisław Śląski 1 : 3

Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Guzik

 

 

 

 

 

 

 

www.naszkostrzyn.pl                                                             26.06.2018 r.

 

 

Dziewczyny MUKS PS w turnieju Berlin Spandau Cup.

 

 

 

 

     Totalny sukces naszych drużyn na turnieju w Berlinie. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu 1 FFV Spandau w Berlinie, w dniu 23 czerwca 2018 roku udaliśmy się na turniej piłki nożnej w kategorii U-13 /D- Dziewcząt/ i w kategorii U-15 / C – Dziewcząt/. Z Kostrzyna nad Odrą wyjechaliśmy rano pociągiem do Berlina. Podróż na miejsce turnieju jak i powrotna obfitowała w liczne przesiadki związane z weekendowymi pracami na szlakach komunikacyjnych w stolicy Niemiec. Serdeczne przyjęcie naszych dziewcząt i ich trenerów przez koleżanki z 1 FFV Spandau, i działaczy niemieckiego klubu zrekompensowało częściowo nasze zmęczenie.

 

Na miejscu okazało się, że nasze drużyny w ramach swoich kategorii wiekowych będą rozgrywać turniejowe mecze z czterema drużynami z Berlina. Trenerzy ustalili ogólne ramy rywalizacji drużyn. Tak więc mecze rozgrywano na połowie pełnowymiarowego boiska w systemie 7 + 1, bez ograniczeń ilości zmian w stylu hokejowym. Drużyna trenera Tomasza Zielińskiego w kategorii U-13 osiągnęła następujące wyniki:

 

MUKS”PS” - SC Staaken Berlin 0 : 0                                                                                                                MUKS”PS” - 1 FFV Spandau Berlin 1 : 0                                                                                                MUKS”PS” - Grundschule am Insulaner Berlin 4 : 0                                                                            MUKS”PS” - SC Siemensstadt Berlin 3 : 1                                                                                                          Łupem bramkowym podzieliły się:
- Alicja Mycyk strzeliła dwie bramki, w tym pierwsza „zagraniczna”,
-Wiktoria Kardzis strzeliła dwie bramki,
- Emilia Gwizdoń strzeliła dwie bramki, w tym pierwsza „zagraniczna”,
- Natalia Ilkowa strzeliła swoją pierwszą „ oficjalną”bramkę i jednocześnie „ zagraniczną”,
- Oktawia Mularska strzeliła jedną bramkę, która jest jej pierwszą „zagraniczną”.
Drużyna U-13 wystąpiła w składzie: Krystyna Kecman, Oktawia Mularska,Wiktoria Kardzis, Hanna Nowakowska, Natalia Domeracka, Emilia Gwizdoń, Julia Narkiewicz, Julia Michałowska, Alicja Mycyk, Natalia Ilkowa.                                                        Drużyna trenera Stanisława Gorzelaka w kategorii U-15 osiągnęła następujące wyniki:

 

  • MUKS ”PS” - SC Staaken Berlin 1 : 0
  • MUKS “PS” - SC Berliner Amateure 1 : 0
  • MUKS “PS” - 1 FFV Spandau Berlin 1 : 0
  • MUKS “PS” - SC Berlin 1 : 0

 

Pobieżna analiza wyników wskazuje, że nasze zawodniczki zagrały z dziwnie zdumiewającą regularnością. Z całą stanowczością stwierdzam, że poziom gry drużyn był wyrównany. A nasza drużyna bardzo dobrze grała w obronie i przeciwniczkom w ataku nie pozwalała na wiele. Umiejętnie broniła się cała drużyna. Całkiem nieźle dziewczęta asekurowały się. Łupem bramkowym podzieliły się:
- Wiktoria Wieczorek strzeliła dwie bramki,
- Bianka Raduj strzeliła jedną bramkę,
- Dominika Nowak strzeliła jedną bramkę, która jest jej pierwszą „zagraniczną”.
Drużyna U-15 zagrała w następującym składzie: Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Kornelia Piątek, Martyna Zielińska, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Weronika Dziechciarz, Justyna Wit, Bianka Raduj, Dominika Nowak, Kamila Białomazur.

 

Duże wyróżnienie spotkało Justynę Wit, którą uznano za najlepszą zawodniczkę turnieju.

 

Organizatorzy turnieju przy pomocy rodziców i opiekunów zawodniczek z 1 FFV Spandau dla wszystkich uczestniczek turnieju, dla ich trenerów i osób towarzyszących przygotowali bardzo zróżnicowane wyżywienie. Przez cały czas trwania turnieju mogliśmy skosztować potrawy niemieckiej, polskiej, tureckiej i innych kuchni. Oczywiście dostępne były wody niegazowanych i inne różnorodne napoje. Były też własne wypieki. Dla wegatarian i wegan było też przygotowane jedzenie i napoje.
Do naszego miasta wróciliśmy trochę zmęczeni, ale za to w doskonałych humorach.
Ze sportowym pozdrowieniem
Guzik Miroslaw.

 

Czytelników portalu www.naszkostrzyn.pl zachęcam do odwiedzania stron internetowych MUKS „PS”:
www..muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

 

www.naszkostrzyn.pl                                                                                      25.04.2018 r.

 

W MUKS "PS" - Forma rośnie?!

 

 

„Forma rośnie” - Udział wielu drużyn MUKS „PS” uczestniczących w różnorodnych rozgrywkach wyraźnie wskazuje, że dziewczęta czynią systematyczne postępy. Ale czy tak jest to najlepiej niech ocenią fachowcy. Po wielu namowach uzyskałem wreszcie opinie trenera p. Stanisława Gorzelaka i trenera p. Tomasza Zielińskiego dotyczące gry zawodniczek wypowiedzianych bezpośrednio po meczach. Według mnie mają one duże znaczenie, gdyż zostały sformułowane na bieżąco i bez ogródek.

 25.03.2018 r. Gorzów Wlkp. Mecz III Ligi Kobiet TKKF „Stilon” – MUKS „PS”

W pierwszym ligowym meczu rundy wiosennej zagrały: Bianka Raduj/bramka/,obrona: Martyna Grala, Paula Patrzykat, Marta Gronczakiewicz, Dominika Czyżewska, pomoc: Weronika Ratajczak, Justyna Wit, Martyna Zielińska, Dominika Nowak, atak: Karolina Pliś, Klaudia Korczala.
Na zmiany zagrały: Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Julia Szczudlińska, Patrycja Kardzis/ debiut w III Lidze/, Aleksandra Osolińska.
A oto co powiedział trener p. Stanisław Gorzelak po meczu: „ Sensacja była blisko!
Dziś 25.03.2018r.rozegraliśmy awansem mecz III ligi kobiet z TKKF "Stilon" Gorzów Wlkp. Początek meczu był bardzo wyrównany jednak po akcji lewą stroną i centrze Dominiki Nowak, Klaudia Korczala miała sytuację bramkową z której powinna strzelić gola. Drugą sytuację w 15 minucie miała Karolina Pliś nie wykorzystując karnego. W dalszej części pierwszej połowy"Stilon" osiągnął nieznaczną przewagę i stworzył sytuację sam na sam, którą wygrała nasza bramkarka Bianka Raduj. Świetnie spisała się jeszcze raz Bianka fantastycznie broniąc strzał w okienko naszej bramki z rzutu wolnego z odległości 25 metrów. W dalszej części nasza atakująca Karolina Pliś przeprowadziła szybką akcję po której jednak nie zdecydowała się na strzał lewą nogą z pełnego biegu. "Stilonki" podkreśliły swoją przewagę bramką z granicy pola karnego strzelając pod poprzeczkę. Wynik do przerwy 1:0 stwarzał nadzieję na odrobienie strat w drugiej połowie meczu, jednakże tak się nie stało i wynik meczu na 2:0 strzałem z bliska ustaliła napastniczka "Stilonu". Gdyby wykorzystać dwie stuprocentowe sytuacje z początku meczu, mecz ułożyłby się zupełnie inaczej i moglibyśmy pokusić się nawet o zwycięstwo. Wyróżniły się: Bianka Raduj, Paula Patrzykąt, Marta Gronczakiewicz, Dominika Czyżewska, Justyna Wit oraz Karolina Pliś. Wynik meczu z przeciwnikiem, który bardzo wysoko wygrywa ze wszystkimi drużynami naszej III ligi nie przynosi nam ujmy, motywując nas do dalszej pracy. Po rozegraniu zaplanowanych sparingów nasze zgranie i umiejętności wyraźnie się podnoszą”.


 

29.03.2018 r. Kostrzyn nad Odrą. Sparing drużyny III Ligi MUKS „PS” z AP Warta Girls Międzychód.
Kolejny test drużyny trenera Stanisława Gorzelaka okazał się wartościowym doświadczeniem dla piłkarek naszej drużyny występującej w zestawieniu 1-4-4-2.
Wyjściowy skład był następujący:
- bramka: Bianka Raduj,
- obrona: Martyna Grala, Marta Gronczakiewicz, Paula Patrzykąt, Dominika Czyżewska,
- pomoc: Weronika Ratajczak, Weronika Wieczorek, Martyna Zielińska,Dominika Nowak,
- atak: Karolina Pliś, Wiktoria Wieczorek.
Trenerzy uzgodnili wielość zmian powrotnych, tak by móc sprawdzić wiele ustawień taktycznych. W meczu zagrały pozostałe zawodniczki: Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Patrycja Wierzbicka, Julia Szczudlińska, Weronika Dziechciarz, Wiktoria Kwak.
Mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 3 : 0 / 1 : 0/
Bramki zdobyły: Wiktoria Wieczorek, Weronika Ratajczak i Dominika Nowak.
Trener p. Stanisław Gorzelak po meczu powiedział:
„Kilka refleksji na temat sparingu z Wartą Girls Międzychód. Z Wartą rozegraliśmy dwa mecze, poprzedni był wyrównany ze wskazaniem na Wartę( choć wygrałyście go 2:1),Obecny to nasza wyraźna przewaga i wygrana. Cieszyły akcję wzdłuż linii bocznych ( ten element musimy grać częściej i lepiej),a także prostopadłe piłki od pomocniczek do napastniczek (stąd wzięły się sytuacje Karoliny, szkoda że ich nie wykorzystała). Gra obronna (destrukcja)na tle tego przeciwnika wyglądała poprawnie ,ale po odebraniu piłki zaczynamy kontratak. Piłka przechodzi połowę a linia obrony tkwi zbyt długo w naszym polu karnym. Jeśli skrócimy pole gry i znajdziemy się na połowie przeciwnika to piłkę po stracie łatwiej odzyskać gdyż cały zespół jest blisko piłki wykonując pressing. Wyróżniam strzelczynie: Weronikę Wieczorek, Wiktorię Ratajczak, Dominikę Nowak natomiast w linii obrony Paulę Patrzykąt, Dominikę Czyżewską ,która na lewej obronie poczyna sobie coraz lepiej oraz ambitną Martę Gronczakiewicz. Gratuluję wygranej. Tak trzymać”.


8.04.2018 r. Stargard. Sparing MUKS”PS”/ III Liga/ z Błękitni Stargard / III Liga, grupa zachodniopomorska/.

Na zaproszenie drużyny Błękitni kolejny sprawdzian III ligowej drużyny MUKS”PS” przyszło rozegrać w Stargardzie. 
Trener Stanisław Gorzelak tak ocenił ten mecz: „Radosna wygrana. Bardzo przyjemnie grało nam się w najcieplejszym dniu tego roku. Dziś przeprowadziliśmy ciekawszą rozgrzewkę niż ostatnio ale nie obudziła ona nas wystarczająco. Przez całą pierwszą połowę nie było czucia, piłki ,podania były niedokładne a dryblingi się nie udawały. Przeciwniczki, dziewczęta z „Błękitnych” rozgrzewkę miały intensywniejszą od naszej i rozpoczęły mecz z pełnym animuszem; zdecydowanie atakowały naszą bramkę strzelając wielokrotnie. Wynik 0:0 do przerwy był naszym sukcesem. Zawodniczki ze Stargardu swoją dominację podkreślały wieloma strzałami eksponując pozytywnie naszą bramkarkę Biankę, która broniła bardzo szczęśliwie. Po przerwie lekką przewagę ma w dalszym ciągu drużyna Błękitnych i podkreślając ją zdobywa bramkę. Odpowiedź nasza była natychmiastowa i Dominika Nowak otworzyła worek z bramkami dla naszej drużyny zdobywając bramkę wyrównującą ,a następne cztery bramki strzela Karolina Pliś. Przeciwniczki odpowiedziały bramką i wynik 5:2 usatysfakcjonował naszą drużynę a taniec pod nazwą ''tak się bawi..." zakończył się popisowym numerem naszego Prezesa. Wyróżniam cały zespół ,który zaczyna coraz bardziej rozumieć taktykę zarówno obrony jak atakowania. Zawodniczki stają się coraz bardziej odpowiedzialne i wygrana z Błękitnymi pokazuje ,że przyswajanie elementów taktyki daje pierwsze rezultaty. Utarłyście nosa pewnym siebie zawodniczkom „ Błękitnych” co daje nam wszystkim dużą satysfakcję .
Gratuluję !!!”
W meczu zagrały:
Bianka Raduj, Martyna Grala, Paula Patrzykąt, Dominika Czyżewska, Weronika Dziechciarz, Wiktoria Ratajczak, Justyna Wit, Kornelia Piątek, Martyna Zielińska, Dominika Nowak, Karolina Pliś, Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Julia Szczudlińska.


18.04.2018 r. Liga Młodzik. Mecz Juwenia Boczów - MUKS”PS”.

Trener p. Tomasz Zieliński podsumował mecz: „ Wynik 1:1.Mecz wyrównany z dużą ilością akcji ofensywnych z obu stron. W pierwszej połowie fantastyczne uderzenie Kory Piątek na 1 do zera przy asyście Martyny Zielińskiej z rzutu rożnego. Chłopcom udało się wyrównać w drugiej połowie. Wiktoria Wieczorek nie wykorzystała dogodnej sytuacji. Strzał Nadii Rzepy trafił w poprzeczkę. Cała drużyna dziewcząt zagrała ambitnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ola Osolińska, która wspaniale broniła. Do domu wracaliśmy w bardzo dobrych humorach.”

13 i 14.04.2018 r. Mecze towarzyskie futsalowych, kobiecych reprezentacji Polski i Rosji w Gorzowie Wlkp.

Trenerzy naszych drużyn na dni od 13 kwietnia do 15 kwietnia 2018 roku zaplanowali krótkie zgrupowanie w Długiem koło Strzelec Krajeńskich. I w tracie jego trwania dziewczęta spotkała wielka radość. Otóż w dniach 13 kwietnia/piątek/ i 14 kwietnia/sobota/ brały udział w oprawie sportowej dwóch meczów futsalowych, kobiecych reprezentacji Polski i Rosji.
Tak wielkie wyróżnienie nasze dziewczęta spotkało pierwszy raz. Zawodniczki były tak rozentuzjazmowane, że o tym fakcie powiadamiały bliskie im osoby i spowodowało to, iż do Gorzowa Wielkopolskiego na mecze przybyło wiele kostrzyńskich piłkarek. Oczywiście nie zabrakło też fanów kobiecego futbolu z Kostrzyna nad Odrą.

Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Guzik

Zachęcam do odwiedzania stron:
www.muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKSKostrzyn